.

.

Govee Smart Приклучокот, WiFi Приклучоци Работа со Алекса & Google Асистент, Паметни Штекер со Тајмер & Група Контролер, WiFi Штекер за Дома, Нема Хаб е Потребно, ETL & FCC Уверение, 2.4

Govee Smart Приклучокот, WiFi Приклучоци Работа со Алекса & Google Асистент, Паметни Штекер со Тајмер & Група Контролер, WiFi Штекер

Мислење на купувачите:

DEN 647.76
Износ
Залиха

Smart Гласовна Контрола : Wi Fi Приклучоци Работа со Алекса и Google Асистент, па можете да ги контролирате smart home уреди со користење на едноставни гласовни команди.Слободни раце со користење на паметни приклучоци и да уживате во смешни интерактивен процес.Answer : ___________________________ Note : Не поддржуваат 5 G Wi Fi.Распоред споделувате со семејството на Govee стан преку телефони, па можете да уживате smart живот заедно.Приклучок во Smart Приклучокот.Преземете Govee Дома Во Стан.Ја отворите апликацијата, притиснете на "+" икона во горниот десен агол, и пребарување "H5081".Допрете го уредот икона и следете ги инструкциите за да ја завршите спарување.Приклучок во Smart Plug Download Govee Дома во Стан.Ја отворите апликацијата, притиснете на "+" икона во горниот десен агол, и пребарување "H5081"Допрете го уредот икона и следете ги инструкциите за да ја завршите спарување.Забелешка : Корисниците мора да креирате нова Govee Дом Стан профил или биде логирани во да го користите овој Wi-Fi Приклучокот.Q&A. 1. Ако Wi Fi рутер поддржува Dual-Фреквенции, постојат 2 начини за да го вклучите Wi Fi да 2.4 GHz.А.Ве молиме исклучете 5 GHz вмрежување пред првата поврзување.Б.Сет 2 различни SSIDs за 2,4 GHz и 5 GHz мрежи, потоа поврзете овие приклучоци на 2.4 GHz Wi Fi мрежа само. 2. Постави Wi Fi сигурност да се WPA2 only. (WPA3 не е поддржано). 3. Бидете сигурни дека Adguard овозможува Govee Дома во Стан. 4. Уредот број на модел во Govee Дом Стан е H5081. Ве молиме одберете го точниот модел.

Декларирани својства

Најдобри предлози