.

.

Прецизност Пресврт R40C High Speed Челик Кратка Должина Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, Круг месо тело, Спирала Flute, 135 Степен Точка Агол, 1/2 (Пакување од 6)

Прецизност Пресврт R40C High Speed Челик Кратка Должина Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, Круг месо тело, Спирала Flute, 135 Степен

Мислење на купувачите:

DEN 1554.96
Износ
Залиха

На R40 C серија беше наменета за авиони индустрија, но, исто така, работи и за дупчење во различни материјали.Фракционо, жица колосек, писмо и метрички големина се движи се достапни.Овие вежба битови имаат право рака пресврт кои ги носи чипс и далеку од сечење на работ.На месо тело со дијаметар е ист како вежба големина.Дупчење, или дупка одлуки, е најчестиот металугрија работа во светот. NAS 907 ХСС и HSCo стандардните вежби се достапни во stub, jobber и авиони продолжување должини и се направени од највисок квалитет ХСС (светла или пареа оксид) и HSCo (бронза оксид) супстрати.Стандардна големина се достапни во фракционо, жица колосек, и писмо кои се движат од 0.Прецизноста Пресврт R40 C stub должина вежба, е тркалезна месо тело вежба малку направени од ХСС со пареа калено (исто така наречен црна оксид) финиш.Тоа е погоден за дупчење на длабочина до две и пол пати од дијаметарот на вежба.Најдобри перформанси со дупчење во закорави, калено легиран челик, нерѓосувачки челик, од леано железо, и титаниум.На крај го задржува лубриканти за да помогне во отпорност на абење и чип проток.Пареа Калење (назад оксид), го задржува сечење течност и го спречува чип да алатка за заварување.Многу други дијаметар и должина опции за овој дизајн, може да се цитира по барање, вклучувајќи HSCo и цврсти карбид супстрати за дупчење дел од алатката.Компанијата има локации низ светот, и обезбедува алатки за пристапување кон ANSI, NAS, и DIN стандардите.Сите се произведени со 1/4-28 UNF теми и 5/16" wrenching станови.ХСС обезбедува добра изведба на економска цена.Краток должина и 135-степен сплит-точка вежба геометрија обезбеди дополнителна цврстина и да се обезбеди точна дупка со намалување на одење кога дупка е започната. 135-степен сплит-точка агол е авто-центрирање, го намалува одење, добро за тврд материјал и го намалува притисокот на сечење на рабови.

Декларирани својства

Најдобри предлози