.

.

Majhengg LMK30UU Плоштадот Страната Линеарна Имајќи 30x45x64mm LMK 30UU LMK 30ММ Серија за Вратило Водич Железнички Род CNC Делови LMK30 UU (4 Парчиња)

Majhengg LMK30UU Плоштадот Страната Линеарна Имајќи 30x45x64mm LMK 30UU LMK 30ММ Серија за Вратило Водич Железнички Род CNC Делови

Мислење на купувачите:

DEN 3581.04
Износ
Залиха

Модел : LMK30 UU; Број на Топката Редови : 6. Внатрешен дијаметар : 30 мм; надворешен дијаметар : 45 mm; Динамика Cr : 160 kgf; Должина : 64 mm.Статички Кор : 280 kgf; Количина : 1 Lot = 4 ПАРЧИЊА; Материјал : 52100 Хром Челик.Премази : Antirust масло; Структура : Длабоко Ритам.Вртежен момент Капацитет : 30*45*64 мм; Површина Грубост : Ra 0.05. Структура и Функции Линеарна Черупка модел LM е линеарно движење систем кој се користи во комбинација со цилиндрична LM вратило да се изврши бесконечна директно движење.Топки во натоварени на подрачјето на нут се во точка контакт со LM вратило.Ова им овозможува директно движење со минимално триење отпорноста и постигнува многу точни и непречено движење и покрај мала дозволено оптоварување.Application The орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.Линеарна Черупка се користи во широк спектар на апликации, како слајд единици на прецизност опрема, вклучувајќи и ОП опрема и периферни уреди, мерни инструменти, автоматски рекордери и дигитална 3 D мерни инструменти, индустриски машини, вклучувајќи мулти-вретено машина за дупчење, удирање притиснете, алатка мелница, автоматски гас апарат за сечење, печатење машина, картичка за селектор и храна пакет-инг машина.Interchangeability Since на dimensional tolerances на Линеарни Буш компоненти се стандардизирани, тие се променливи.На LM окно е машински преку цилиндрични мелење, кои лесно може да се изврши и таа им овозможува на многу точни фитинг дозвола да се постигне.Многу Точни Retainer Plate Since на retainer, која води од три до осум реда на топки, е integrally лиен, тоа е способен за прецизно водење на топки во патуваат насока и постигнување на стабилна трчање точност.Мал дијаметар видови употреба integrally пластични прскалки направен од синтетичка смола.Тоа ја намалува бучавата генерирана за време на работата и овозможува за врвен подмачкување.Широк Спектар на Types A широк спектар на видови се достапни, како на пример, стандарден тип, царинење-прилагодлив тип, отворен тип, долго тип и flanged линеарна черупка,овозможувајќи му на корисникот за да го одберете некој тип кој ги исполнува намената.

Декларирани својства

Најдобри предлози