.

.

Duda Дизел 2W04008N:110v 4 mm 1/4 NPT Нормално Затворен Месинг NBR 2-Начин Електромагнетниот Вентил, NPT Женски Конектор, Месинг

Duda Дизел 2W04008N:110v 4 mm 1/4 NPT Нормално Затворен Месинг NBR 2-Начин Електромагнетниот Вентил, NPT Женски Конектор, Месинг

Мислење на купувачите:

DEN 891.12
Износ
Залиха

Работен притисок : 0-10 бар (0-145 psi) - се отвора на нула притисок / Нема течност под притисок потребно.Дувачкиот тело, NBR (нитрилна гума) заптивки, температура опсег : -5°c - 80°c (29°f - 176°f).NEMA заштита Класа : IP65, orifice Големина : 4mm, cv вредност : 0. 6. Животниот век : ~200, 000 прекинувачи, инсталации врска : DIN Конектор : лесно да се инсталира жици терминал.Погоден за вода, топла вода, гас, воздух, не-корозивен масла & вакуум.Две начин електромагнетниот Вентил значи дека постојат 2 пристаништа во кои течноста тече од/на.Директното делување вентили ќе престане да тече во било која насока, но се уште е само наменета за да се овозможи целосна тече во една насока.Полу-директно делува вентили бараат помош од протокот на течност за да ја отворите.Овие 2 W вентили може да се користи со 0 psi работен притисок.Сепак, иако тие не бараат притисок од работната течност да остане отворен или да останат затворени, овие полу-директни лифт вентили не бараат некои помош од протокот на работната течност за почетна отворање/затворање.Некои гравитацијата проток апликации може да имаат проблеми со надминување на статички триење на фоки во рамките на Вентил додека првично отворање или затворање и затоа Вентил може да не функционира правилно во некои низок проток или низок притисок апликации.Општа цел 2-начин директно дејствување и полу-директни лифт дејствува вентили.Заедничките апликации вклучуваат вода, масло (подолу 20c St), воздух, гас, Фреон, *вакуум, слаби киселини & слаба алкално.Проверете хемиска компатибилност листи за Вентил тело и заштитата на вентили за да се види Дали тие се компатибилни во случај на користење на слаба киселина/база.Полу-директни лифт вентили делумно ќе ја отворите или затворите од активирањето, и бара течност помош на проп отворена или затворена.Тие само може да престане да тече во една насока, која што е назначена со стрелката на телото на Вентил.Ако притисок се применува и во спротивна насока, Вентил ќе биде отворена и да им овозможи на бавна trickle на течност во спротивна насока.Овие вентили треба да се користи само за запирање на протокот во една насока.Ако спречување на backflow е потребно, проверка Вентил треба да се стави во ред по електромагнетниот Вентил.Директни дејствува вентили се префрлите на сопствените без течност уверување и може да го блокира протокот на течност во двете насоки.

Декларирани својства

Најдобри предлози