.

.

Fujifilm FinePix SL1000 16.2 MP Дигитална Камера со 3-Инчен LCD (Црн) (Укинати од страна на Производителот)

Fujifilm FinePix SL1000 16.2 MP Дигитална Камера со 3-Инчен LCD (Црн) (Укинати од страна на Производителот)

Мислење на купувачите:

DEN 8351.76
Износ
Залиха

16 MP BSI CMOS Сензор.Fujinon 50x Оптички Зум (24 1200mm). 3.0" Висока Резолуција (920k Dot) Навалите LCD и 920k Точка EVF.Full HD Филмови @ 60fps.Континуирано Снимање @ 10fps во Полна Резолуција.Одлично за луѓе кои сакаат карактеристики и флексибилност на dslr фото облека, но без тежина и кавга.На SL1000 карактеристики ново развиен Fujinon оптички 50x зум објектив (24 1200mm) која вклучува комбинација на сферични леќи и ЕД леќа.Тој претставува светла отворот оценка на с/2.9 6.5 со 17 елементи во 12 групи, леќа комбинира сферични и ЕД елементи за добар ефект за намалена аберации и супериорен квалитет на сликата.Со Супер Макро Режим на снимање предмети како блиски, како 1cm од објективот, на Fine Pix SL1000 беспрекорно ги опфаќа огромна фокусна спектар, без потреба да некогаш промените леќи.Леќа промена на сликата за стабилизација гарантира дека дури и рачни снимки се ослободени од blur и Fujifilm е заштитен супер резолуција технологија нуди огромна 100x Интелигентни Дигитален Зум.На 16М BSI CMOS прави дури и темни сцени светла за висок квалитет на слики.Овој сензор нуди неколку предности во однос на конвенционалните CCD сензори, вклучувајќи : Континуирано Снимање на 10fps во полна резолуција (max. 9 рамки) и Full HD Филмови (1080i/60fps) снимен во Х. 264 формат на инкорпорирање и висок квалитет на слика и мала големината на податоците.На Fine Pix SL1000 може да се пофали со висока резолуција (920 K dot) електронски видите во него опремени со око светло, што го прави полесно да се монтира предмети и да се провери фокус во светол бел ден услови.Светла EVF accommodates традиционален снимање стил, што го прави лесно да ги смирите камерата, дури и кога снимање со 50x зум целосно продолжен.3,0 инчи, 920 K точка Широк агол LCD екран tilts да се обезбедат флексибилни гледање опции за висок и низок снимање позиции.А од страна на рачката на објективот функции за контрола на зумирање.Прилагодување на зумот со левата рака и притиснете на блендата со право.Во прилог на стандардните JPEG формат на датотека, на Fine Pix SL1000, исто така, нуди можност на СУРОВИНИ или СУРОВИНИ + JPEG слика формати.SILKYPIX гледачот и СУРОВИНИ конверзија софтвер е вклучена напор за управување и реализација на СУРОВИНИ слика податоци на вашиот КОМПЈУТЕР.

Декларирани својства

Најдобри предлози