.

.

Божиќ Венец Мирис на Нафта - Премија Одделение Миризливи Масла - 100ml/3.3 оз

Божиќ Венец Мирис на Нафта - Премија Одделение Миризливи Масла - 100ml/3.3 оз

Мислење на купувачите:

DEN 430.80
Износ
Залиха

3.3 оз стакло килибар шише со лесен издавање евра dropper (dropper inset во шише) ззп. 3.3 мл = 100ml.Се препорачува употреба на овој мирис на нафта е за дома и во автомобил дифузија; разредена во телото се грижи формулации; Свеќа домашен производи за чистење; и постојните unscented производи.Не е за внатрешна употреба или lip balm производство.Овој производ не треба да се користи undiluted.Со повеќе од 30 години во индустријата, нашиот меѓународното здружение за ароми заверена Господар Мироварец создава високо концентрирани, Phthalate слободни, подобрени формулации за употреба во домот и тематски апликации.Овој производ е мирис на нафта и, како такви, нема терапевтска вредност.Наменет е за козметички и за домашна употреба само.Флеш Точка >200. Вегетаријанската; Суровост-Бесплатно; Глутен-Слободни.Оваа Премија/Козметички Одделение масло е формулиран од страна на нашиот господар мироварец за тесно да реплицираат на констатираните арома на Божиќ Венец.Овој Мирис Масло се препорачува за употреба во домот и автомобилот дифузија, или разреден во вашиот свеќа, сапун, бања, тело или за нега на коса формулации.Овој производ е наменет за козметички и дома мирис употреба.НЕ ingest.НЕ користите во lip balm/нега формулации.Прекинете со употреба доколку се јавува нервоза.Да се чува далеку од деца и домашни миленици.

Декларирани својства

Најдобри предлози