.

.

Almencla Ѕид Кварц Часовникот Механизам Моторни Движење DIY Поставите 22.5 mm Вратило Додаток

Almencla Ѕид Кварц Часовникот Механизам Моторни Движење DIY Поставите 22.5 mm Вратило Додаток

Мислење на купувачите:

DEN 263.76
Износ
Залиха

Погоден за DIY кварц ѕидни часовници, дрвени ѕидни часовници, метал ѕидни часовници, занает часовници, frameless ѕидни часовници, замена на скршените часовници, итн.Покажувачот големина : од круг дупка до крајот на : час рака : 70mm / 70.5 mm / 90mm / 82mm, минута рака : 92mm / 101mm / 120mm / 117mm, втора рака : 100mm / 100mm, втората глава дијаметар 7mm.Испорака листата : 1x молчи движење, 4x час страна, 4x минута страна, 2x од втора рака, 2x втората глава, 1x црна гумена подлога, 1x за миење, 1x орев, 1x метална кука.Карактеристики : Молчи часовник движење со убедливо секунди, точни времето на патување и нема звук; опремени со 4 рацете на различни големини / стилови, која може да биде поправена, заменат или да се направи со себе.Движење големина : 56 * 56 * 16mm ; Движење вратило должина : вкупната должина на вратило 22.5 мм, нишка висина 14.6 мм, погоден за 7-12mm дебели часовник панели.Опис : - Погодни за DIY кварц ѕидни часовници, дрвени ѕидни часовници, метал ѕидни часовници, занает часовници, frameless ѕидни часовници, замена на скршените часовници, итн. - Карактеристики : Молчи часовник движење со убедливо секунди, точни времето на патување и нема звук; опремени со 4 рацете на различни големини / стилови, која може да биде поправена, заменат или да се направи од себе - Движење големина : 56 * 56 * 16mm ; Движење вратило должина : вкупната должина на вратило 22.5 мм, нишка висина 14.6 мм, погоден за 7-12mm дебели часовник панели - Покажувач големина : од круг дупка до крајот на : час рака : 70mm / 70.5 mm / 90mm / 82mm, минута рака : 92mm / 101mm / 120mm / 117mm, втора рака : 100mm / 100mm, втората глава дијаметар 7mm - Испорака листата : 1x молчи движење, 4x час страна, 4x минута страна, 2x од втора рака, 2x втората глава, 1x црна гумена подлога, 1x за миење, 1x орев, 1x метал hook Specification : - Совршени За Часовникот Замена, Поправка на Сите Видови На Часовници, Или Правење на Вашиот Сопствен Кориснички Часовник Проект.Пакетот Вклучува : 1x молчи movement4x час hand4x минута hand2x вториот hand2x вториот head1x црна гума pad1x за миење, 1x nut1x метал hook1x Ноктите.

Декларирани својства

Најдобри предлози