.

.

Комбинација Инфраред и Видливи LED Светло со Двојна Моќност(-750nm-Црна-Поплава)

Комбинација Инфраред и Видливи LED Светло со Двојна Моќност(-750nm-Црна-Поплава)

Мислење на купувачите:

DEN 1185.60
Износ
Залиха

Секоја ПРЕДВОДЕНА може да биде.Првите две led диоди се заснова на 3 вати IR пакети, кои се достапни во 750 Nm, 850 Nm или 940 Nm.Комбинација инфраред и видливи LED светло со двојна моќност(-750nm-црна-поплава).Нерѓосувачки челик монтажа заградата карактеристики knurled со цел копчиња за 90 степени на ВРЕДНОСТА и е базирана врз профилот на светлата која обезбедува тенок од 1,5 инчен монтажа длабочина.оваа 4 инчен плоштадот LED светло тела произведува 1600 lumens (150 вати халоген еквивалент) на видлива светлина и 6 watts на инфрацрвена светлина, а за цртање само над 2 засилувачи поради напредни електронски возачи кои се исто така одговорни за нивната 50,000 час животен век и ПРОМЕНЛИВА 9-48 volt dc Влез.Опсег на IR осветлување, со соодветни ноќ визија Опрема ќе ги надмине 1000 метри.На IP68 ingress protection оценет домување прави непроодни да прашина и подводните под вода и до 3 метри.1600 lumens проектот светла, бела зрак 300'L x 50'W.Опсег на IR осветлување, со соодветни ноќ визија опрема ќе ги надмине 1000 метри.

Декларирани својства

Најдобри предлози