.

.

Buraaq Ножеви Дамаск Челик Нож Нож се Справи со Бул Рог Со челик Guard Убава Работа На Лов Ножеви

Buraaq Ножеви Дамаск Челик Нож Нож се Справи со Бул Рог Со челик Guard Убава Работа На Лов Ножеви

Мислење на купувачите:

DEN 479.76
Износ
Залиха

Buraaq Ножеви Сопствен Рачно Изработени Дамаск Челик Ловечки Нож е еден моќен ѕверот на ножот што стои до груби употреба во груби средини, подлогите до време и време повторно.На мошне остри челик сечилото ќе се пробие преку ништо живот фрла во вас.Тоа е antiqued заврши и се протега од возраст челичната рака гарда.Ножот е Класичен, рачно изработени Премиум Квалитет Остар Раб Поправи Ножот.Севкупно може да се носи насекаде.Без разлика дали сте сечкање дрво гранки или сечење низ дебела.Прилог на Елен Еленов се Справи со Нож во вашата колекција сигурно ќе го подигнете вашиот асортиман над сите други.Дамаск Челични Ножеви убаво рака фалсификувани со погоре (512) слоеви со комбинирање на фалсификување челик (1095) и (15 N20) со никел слој, нашите Дамаск челик Сечилото е даден за одлична термичка обработка за да се добие (56 до 60 ) HRC на нашите Дамаск челични ножеви.Дамаск челик е фалсификувани користење на возраст стара техника која вклучува топење челик парчиња јаглен оган.Сите ножеви се рачно изработени од страна на blacksmiths од следниве со векови старата процес.Клучот за да ја острината на овие ножеви е нивното мешање во намалување атмосфера во недостаток на кислород печка.Ова е главната причина зад Дамаск Челични Ножеви со тенденција да остане поостри за подолг период на време.Одличен Дизајн и најдобар квалитет ножеви ние производство со Оригинални светло кафена, Темно Кафена Кожа Покрива со Крава кожи што се користи во изработка на нашата кожа, се покрива.Ние се обезбеди Најдобар квалитет на производи како нож,dagger,џебен нож, секири главата, Готвач во собата, лов trackers.Buraaq Ножеви ДАМАСК ЧЕЛИК ЛОВ НОЖЕВИ се СПРАВИ со ЕЛЕН ЕЛЕНОВ СО ЧЕЛИК СТРАЖА СО МЕСИНГ SPACER.КАРАКТЕРИСТИКИ на ПРОИЗВОДОТ : НОЖОТ ЦВРСТИНА : 58-60 HRC ШЕМА : Пресврт шема Дамаск челична РАЧКА МАТЕРИЈАЛ : Бул Рог со челик guard СЕЧИЛОТО МАТЕРИЈАЛ : рачно изработени Фалсификувани Дамаск челик Зајакнат : Убава Датотека Работа Цврст Челик Вкупна Должина : 13.00" Сечилото : 8.0" Рачка : 5.0".

Декларирани својства

Најдобри предлози