.

.

Коаксијален АНТЕНСКИ Attenuator Конектор, RF Коаксијален Attenuator, 3pcs Висока Јачина SMA Машки да се Женски Стандард Поправка за Замена(1db)

Коаксијален АНТЕНСКИ Attenuator Конектор, RF Коаксијален Attenuator, 3pcs Висока Јачина SMA Машки да се Женски Стандард Поправка

Мислење на купувачите:

DEN 1171.20
Износ
Залиха

Стандард SMA машки да се женски конектор.Со висока цврстина, не е лесно да се деформира.Стабилни перформанси, долг животен век.Дадени од страна на висок квалитет на алуминиум, висока во сила и цврстина. 100% сосема нов и висок квалитет.Карактеристики : 1. 100% сосема нов и висок квалитет. 2. Стандард SMA машки да се женски конектор. 3. Дадени од страна на висок квалитет на алуминиум, висока во сила и цврстина. 4. Со висока цврстина, не е лесно да се деформира. 5. Стабилни перформанси, долг животен век.Спецификација : Слабеењето : 1, 2, 3, 5, 6, 10, 15, 20, 30d B (Опционално) на Точноста : 1-10d B : ±0.5 d B, 15-30d B : ±1d B Моќ : 2 W Стои-Бран Сооднос (SWR) : ≤1.20 Отпорност : 50Ω Фреквентен Опсег : DC-6.0 GHz Температура Карактеристики : -55℃~125℃ Конектор Тип : SMA-JK Машки да се Женски Материјал : Бакар позлатен ternary алуминиумски материјал Количина : 3pcs Вкупна Должина : 3.6 cm/1.42 во Конектори Дијаметар : 0.5 cm/0.20 во 0.7 cm/0.27 во Тежина : Околу. 30g Пакет листата : 3 * Attenuator .

Декларирани својства

Најдобри предлози