.

.

OTTERBOX DEFENDER СЕРИЈА за iPhone SE (1 генерал - ) и iPhone 5/5s - Мало Пакување - ЧЕЛИК БЕРИ (ОСТРИЛО СИНО/ЧЕША СИВ)

OTTERBOX DEFENDER СЕРИЈА за iPhone SE (1 генерал - ) и iPhone 5/5s - Мало Пакување - ЧЕЛИК БЕРИ (ОСТРИЛО СИНО/ЧЕША СИВ)

Мислење на купувачите:

DEN 719.76
Износ
Залиха

Компатибилен со i Phone SE (1 генерал - 2016) и i Phone 5/5s.Робустен, 3-слој заштитна случај withstands капки, испакнатини и шок.Вграден екран заштитник чувари од гребнатини и пристаништето опфаќа задржи надвор прашина и остатоци.Појас-клип holster вклучени кои двојки како потпирач за раце-слободни медиуми гледање.Вклучува Otter Box ограничен доживотна гаранција (види веб-сајт за детали).Името на брендот внатрешни Defender Серија случај за i Phone 5/5 S обезбедува Тешки заштита од капки, прашина и да ги оштети плочките без одземање од употребливост на вашиот телефон е карактеристики.Бранителот Серија случај нуди тројно-слој за заштита и е изграден од висок влијание поликарбонат Школка, трајни силикони slipcover и Вграден екран заштитник, што го прави еден од најтешките случаи на пазарот.Зошто инаку мислиш дека ние тоа се нарекува Бранителот Серија?Бранител Серија за i Phone 5/5s/SE (1 Генералот) е комбинација од три ултра-тешки слоеви, вклучувајќи вграден екран на допир заштитник, да се заштитат вашиот уред против капки, нечистотија, инциденти и испакнатините на дневни уред употреба.Плус, вклучени holster ви дава брз подготви за повици и ги претвора во удобен застане за да гледате филмови, користење на апликациите или се фатени на дело e-mail.Бранител Серија е дизајнирана да ги преземе казна, па вашиот i Phone 5/5s/SE (1 Генералот) не треба да се.Бранител Серија е вашиот уред е првата линија на одбрана против паѓа, паѓа, влијанија и суровиот свет надвор.Вграден екран заштитник заштита на вашиот екран осетлив на допир од гребнатини и scuffs на секојдневна употреба.Порт приклучоци за заклучување од прашина, нечистотија и валкано, па вашиот уред останува чиста и остатоци ослободени од џеб да тротоарот.Висок влијание поликарбонат школка, синтетички каучук надворешноста slipcover и вграден екран заштитник комбинираат за да го заштитите вашиот уред од штетни.

Декларирани својства

Најдобри предлози