.

.

Рачно изработени Дамаск Ловечки Нож Со Егзотични Обоени Пепел Дрво мала Тежина се Справи со ЛОВЕЦ Опстанок EDC Нож Дамаск Челик Сопствен рачно изработени Фиксна Сеч

Рачно изработени Дамаск Ловечки Нож Со Егзотични Обоени Пепел Дрво мала Тежина се Справи со ЛОВЕЦ Опстанок EDC Нож Дамаск Челик Сопствен

Мислење на купувачите:

DEN 936.00
Износ
Залиха

pecifications : Вкупно Нож Должина : 9.5" Сечилото Должина : 4" се Справи со Должина : 4.5" Нож тежина : 237g.Апсолутно рачно изработени, од прикачување на рачка за заострување на сечилото, сè на овој нож е направено со рака.Дршката е Индиски ружино дрво, кој е познат по својата издржливост и цврстина.На tanto сечилото го прави идеален за пирсинг тешко материјали.И како уште еден позитивен, овој нож доаѓа со обвивка за да се заштити од елементи.Овој нож ќе се направи голема прилог на вашиот лов опрема.ПРИМЕНЛИВИ ПРИЛИКИ : Погоден за различни,лов, кампување, опстанок, тактички, воена и отворено ситуации.НАВИСТИНА ЧЕКАН ФАЛСИФИКУВАНИ ДАМАСК ЧЕЛИК СЕЧИЛОТО : Материјал кој се користи за фалсификување 15 N25 не чувајте нож за долги периоди во кожа обвивка.Кожа повлекува влага од воздухот и се може да ' рѓа на сечилото ако не се чуваат правилно.Откако ќе го користи вашиот нож се мијат со сапун и вода, да се исуши целосно.Масло или восок на ножот за да се спречи рѓа.

Декларирани својства

Најдобри предлози