.

.

12.6V5A Li-ion Polymer Батерија Полнач за iMortor 1.0/ iMortor 2.0 Интелигенција Велосипед Предните Тркала (Боја : НИ Приклучок)

12.6V5A Li-ion Polymer Батерија Полнач за iMortor 1.0/ iMortor 2.0 Интелигенција Велосипед Предните Тркала (Боја : НИ Приклучок)

Мислење на купувачите:

DEN 2135.52
Износ
Залиха

Спецификација : Производ : Електричен Велосипед Li-ion Polymer Батерија Charger Input : AC 100 V-240 VOutput : DC 42 V-2.0 APlug : ЕУ Plug / НИ Plug Features : во Текот-напон, и краток спој заштита.Висока енергетска конверзија го оценувате да се заштеди енергија и да биде environmentfriendly.Минимална напонски бран обезбедува стабилна излезна моќ подобро гасови вашето возило.Погоден за електрични велосипеди, скутери, pedelec, мотоцикл, итн.Пакет се Вклучени : 1 x Батерија Полнач.

Декларирани својства

Product :
Electric Bike Li-ion Polymer Battery Charger
Input :
AC 100V-240V
Output :
DC 42V-2.0A
Plug :
EU Plug / US Plug
Features:
Over-voltage, and short circuit protection. High energy conversion rate to save energy and be environmentfriendly. :
Minimum voltage ripple ensures steady power output better feeds your vehicle. :
Suitable for electrical bikes, scooters, pedelec, motorcycle, etc. :
Package Included:
1 x Battery Charger :

Најдобри предлози