.

.

DALY BMS 16S 60V 250A Li-ion Батерија за Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија 18650 Пакет 60V со Вентилаторот за Ладење

DALY BMS 16S 60V 250A Li-ion Батерија за Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија 18650 Пакет 60V

Мислење на купувачите:

DEN 702.96
Износ
Залиха

Во текот тековната заштита-18650 Li-ion батерија пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 400 A(AMP) и ќе го запре извршувањето, кога тековната над 600 A(AMP).Над-полнење со текот на-испуштање заштита-18650 Li-ion батерија пак ќе прекинете полнењето кога неговата напон достигне 4.25 V и го запре извршувањето, кога неговата напон достигне 2.7 V. Температура заштита-ниска температура на батеријата заштита (default -40℃, да се прилагодите -40℃~0℃ ) и висока температура празнење на батеријата заштита (default 70℃, да се прилагодите 0℃ ~ 70℃ ) преку остави порака пред пратката.Гаранција за квалитет- ISO/ FCC/ Ro HS/ PSE/ CE ОДОБРЕНО.Превозот време-во рок од 9-14 дена од Кина Dalyelec обично.Само во текот на Денот на Трудот(Може да 1-3), Национален Ден(октомври 1-5) и Пролетен Фестивал(Февруари 9-18, 2021) треба повеќето екстра 3-10 дена.Следење на информациите кои се на располагање.

Декларирани својства

Најдобри предлози