.

.

НИ Уметност Снабдување 82 Парче Делукс Уметноста Креативност Поставена во Дрвена Случај со 20 БОНУС дополнителни парчиња - Делукс Уметност Сет

НИ Уметност Снабдување 82 Парче Делукс Уметноста Креативност Поставена во Дрвена Случај со 20 БОНУС дополнителни парчиња - Делукс

Мислење на купувачите:

DEN 959.76
Износ
Залиха

Целосна премиум квалитет професионални 102-парче делукс уметноста креативност уметник сликарство, скицирање, и цртање сет кој што содржи сè уметник треба да се создаде своето ремек-дела!Уметници кои се стремат, уметност, студентите, и професионални уметници сакаат користење на оваа забава, безбеден и лесен-за-користење уметност, сликарство и цртеж сет!Овој сет го прави одличен подарок за родендените и празниците.Овој сет содржи неверојатни 82-парче дрвени случај уметност сет содржи 24 премиум професионални одделение акварел бои боја колачи, 3 мешање на коцки, 2 paintbrushes, 24 премиум масло во пастелни бои, 24 премиум обоени моливи, 2 - 2 B графит моливи, молив острилка, гумичка, и владетел.Овој уникатен креативност сет, исто така доаѓа со 20 дополнителни парчиња; 24 лист 9" x 12" акварел сликарство хартија подлога, 30 лист 9"x 12" премиум скица на хартија подлога, 80 лист 5.5" x 8.5" премиум hardbound областа блок за цртање, 15 премиум paintbrushes, пластична сликарска палета, и боја мешање на воланот.На 24 супериорен вршење на уметникот акварел живописни бои бои, ќе го донесат вашиот уметнички дела на живот.Нашите акварел бои се дете-safe како тие се не-токсични, на база на вода, киселина-бесплатно, и се во согласност со ASTM D4236 и EN71. U. S. Уметност Понудата е национален индустриски лидер во Уметноста Резерви, па купување на нашите производи со сигурност дека ние ќе се обезбеди враќање на парите или замена ако не сте задоволни со оваа точка во секое време.

Декларирани својства

Најдобри предлози