.

.

DALY BMS 15S 48V 300A LiFePO4 PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици Сензор на Температура 3.2 V Батерија Заштита Модул BMS за Батерија 18650 Пакет 48V со Вентилаторот за Ладење

DALY BMS 15S 48V 300A LiFePO4 PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици Сензор на Температура 3.2 V Батерија Заштита Модул BMS за

Мислење на купувачите:

DEN 2879.76
Износ
Залиха

Во текот тековната заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога моментален тековната над 800 A(AMP) и ќе го запре извршувањето кога моментален тековната над 1000 A(AMP).Над-полнење со текот на-испуштање заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога неговата напон достигне 3.75 V и го запре извршувањето, кога неговата напон достигне 2.2 V. Ниска темп и висока темп заштита-ниски температури ( -40℃~0℃ ) полнење исклучување заштита и висока температура ( 0℃ ~ 70℃ ) празнење исклучување заштита.Може да го прилагодите со оставајќи ни порака пред пратката.Гаранција за квалитет- ISO/ FCC/ Ro HS/ PSE/ CE ОДОБРЕНО.Се проценува Приемот Време- 10-17 дена по плаќање ( вклучувајќи го и времето за производство, за викенди, празници, време, различни градови и други непредвидливи фактори ).Следење на информациите кои се на располагање.

Декларирани својства

Најдобри предлози