.

.

Uvex од страна на Honeywell Штитеник Безбедност Очила, Металик Црна Рамка со SCT-Одразуваат 50 Леќа & Ултра-Dura Анти-Нула Hardcoat (S4202)

Uvex од страна на Honeywell Штитеник Безбедност Очила, Металик Црна Рамка со SCT-Одразуваат 50 Леќа & Ултра-Dura Анти-Нула Hardcoat

Мислење на купувачите:

DEN 274.56
Износ
Залиха

УЛТРА-СВЕТЛИНА СО ВАРИЈАБИЛНА ЛЕЌА : Еден од најсветлите безбедност очила на пазарот (27.5 g / помалку од 1 унца; Uvex заштитен лебди објектив нуди зголемена флексибилност и подобро целокупната одговара.ОБИЧАЈ се ВКЛОПУВААТ носот парче со мека, еластична прстите се намалува пропаѓање и одговара на голем број на лицето профили; мека храмот совет влошки за целиот ден удобност.БЕЗБЕДНОСТ : Штитеник заштитни eyewear исполнат ANSI Z87.1-2015 и АДС Z94.3 стандарди за безбедност; изберете боја се исполнат воените V0 балистички влијание стандарди (МИЛИ-PRF-31013, Клаузула 3.5.1.1); 7 X ANSI барања.ЛЕЌИ на БОЈА ЗА СЕКОЈА ЗАДАЧА : Uvex леќа багра апликации вклучуваат сонцето постојана врска до леќа спречува мијат/носат надвор, дури и по проширена употреба или се повторува чистење.

Декларирани својства

Најдобри предлози