.

.

Експлозија Доказ LED String Lights - 8 Lights - Twistlock Plug - Класа 1 Div 1 и Класа 2 Div 1

Експлозија Доказ LED String Lights - 8 Lights - Twistlock Plug - Класа 1 Div 1 и Класа 2 Div 1

Мислење на купувачите:

DEN 684.00
Износ
Залиха

8-10 W светла опремени w/алуминиум куки поврзани во серија, заедно 115' на 12/3 SOOW екстензии.кутија е поставена на секои 8' w/3' на 16/3 SOOW кабелот поврзување една капка светлина во секоја кутија.Направен во USAThe Ларсон Електроника EPL-SL-8-LED-TLP Експлозија Доказ String Светлина во собата е У Л одобрени од Класа 1 Division 1 Групите Ц и Д и е идеален за општи блиску работа и инспекциски активности во опасни локации бараат експлозија доказ заштита.Светлата сепак мора да остане во рамките на 10 метри од една друга. Напон : 120-277 VAC.На лиен Т делница е монтиран на секои десет метри со 3 стапки на 16/3 SOOW кабелот поврзување една капка светлина на ' рбетот.Кабелот на оваа единица е прекинат со индустриски пресврт заклучување на приклучокот што мора да остане надвор опасен локација.

Декларирани својства

Најдобри предлози