.

.

GRFSD Latch Кука Колекции DIY Tapestry Hooking Занает Занаетчиски Везана Капчиња Предиво Килими Комплет Килими Правејќи Колекции Кат Мат Тепих Везови Уметност Декорација Семеј?

GRFSD Latch Кука Колекции DIY Tapestry Hooking Занает Занаетчиски Везана Капчиња Предиво Килими Комплет Килими Правејќи Колекции

Мислење на купувачите:

DEN 2466.96
Износ
Залиха

БИДАТ РАЗЛИЧНИ : Ова latch кука килим колекции е еден вид на не-it-yourself занает комплет, pillowcase крстот бод /крст бод везени тепих е DIY недовршени crocheting pillowcase предиво перница мат во собата,треба да заврши со себе.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Со англиски инструкции.Класичен занает Latch Колекции се забава, лесен-за-да научат активност?само јамка, кука, и да се повлече , тоа ќе биде прекрасен семејство проект !.МНОГУ СИМПАТИЧНА DIY капчиња предиво полнење; тепих одлуки kit Material : 100% акрил + база fabric Two големини можат да бидат избрани : 61x87 cm/ 34x34.2 inch80x115 cm/31.5x45.3 инчен Занает : кука/crochet Yarns : На предиво е многу високо-квалитетни, трајни, и светло обоени.Пакет Вклучуваат : (Боја preprinted) или B(Бело мрежа ) шема design Enough различни бои краток yarns Latch Кука Капчиња Игла Hook Color картичка со инструкции(англиски инструкции)Забелешка : 1. Тоа е DIY недовршени сет за latch кука комплет, треба да биде завршена со себе.2. Тоа е ракотворби производ, не е дозволиво 1-5cm грешка во димензиите на платно.3. Ве молиме погледнете го етикети на предиво да се најде точна боја да се користи.4. На готовиот производ може да се мијат со рака, но не користите машина за перење.

Декларирани својства

Product name:
DIY lock hook kit; DIY crochet yarn kit; carpet making kit
Material:
100% acrylic + base fabric
Two sizes can be selected:
61x87 cm/ 34x34.2 inch :
80x115 cm/31.5x45.3 inch :
Craft:
hook/crochet
Yarns:
The yarn is very high-quality, durable, and brightly colored.
Package Include:
A(Color preprinted) or B(White grid ) pattern design :
Enough different colors short yarns :
Latch Hook Crochet Needle Hook :
Color card with instructions(English instructions) :
1. It is a DIY unfinished set for latch hook kit, need to be finished by yourself. :
2. It is a handicrafts product, there is an allowable 1-5cm error in the dimensions of canvas. :
3. Please refer to the labels on the yarn to find the correct color to use. :
4. The finished product can be washed by hand, but do not use a washing machine. :

Најдобри предлози