.

.

[12Masks] [KLEANNARA СЛУЖБЕН] KF94 Лицето Маска 4 Слој Премиум 3D Дизајн Лице за Безбедност Маски за Возрасни(Бела). Дише Заштитни Маски Блок 94% Прашина. Направени во КОРЕЈА [3Pcs/Па

[12Masks] [KLEANNARA СЛУЖБЕН] KF94 Лицето Маска 4 Слој Премиум 3D Дизајн Лице за Безбедност Маски за Возрасни(Бела). Дише Заштитни

Мислење на купувачите:

DEN 1862.40
Износ
Залиха

Вратоврска затворање.ИСКЛУЧИТЕЛЕН КВАЛИТЕТ KF 94 МАСКИ - Произведени од страна на компанија специјализирана во маска на производство : со Користење на Високо Квалитетни Филтер создадена од страна на иновативна технологија на KLEANNARA. [Направени во Јужна КОРЕЈА/корејски KF94].ГОЛЕМА ЗАШТИТА - најдобар лицето маска е 4-Слој за Заштита, вклучувајќи висок квалитет Топи Разнесени (MB) филтер.Нашата маска блокови повеќе од 94% од просечна големина на честички од 0.4 ㎛. СТЕРЕОСКОПСКИ 3 D ДИЗАЈН НАЈДОБРИ KF 94 : 3 D структура обезбедува простор за дишење, така што тоа не се допираат устата и дизајн е создаден да одговара на обраснат линија со цел да се помогне во спречување на 'maskne' со подолг период на употреба.Aslo долната вилица и одржува чистота како основа, кармин, итн се помалку smeared со маска.Comport на носот и нема болка на уво.НАНО-НИВО на ФИЛТЕРОТ за ТЕМАТА - Нашата безбедност маска користи Нано-Ниво Навој за лесни за дишење и да се задржи лицето маска на целиот ден без непријатност.Маска опремени околу мостот на носот и направен од флексибилни материјал за да се намали празнини.ГОЛЕМИНА : 8.3" x 3.3" / 21cm x 8.5 cm / [12 Маски] Индивидуално спакувани во resealable торбичка (3masks во 1pouch) пакување нуди практично користење.На електростатско адсорпција филтер се потпира на електростатско полнење за да се постигне значително висока фати ефикасност.Зголемена ефикасноста на multilayering со електростатско филтер преовладува отстранување на ultrafine честички.Маски 3 D дизајн спречува истекување и штити шминка од smudging, истовремено овозможувајќи издишува воздухот да се пропустливи ефикасно.

Декларирани својства

Најдобри предлози