.

.

【SINVT-232 Напон-Output-Тип Навалите Switch】Висока Стабилност Dual-оската Аналогни (0-5V Излез, -90 Степени) Безбедност Inclinometer, Анти-Вибрации Навалите Агол Сензор (IP67) за Изградба

【SINVT-232 Напон-Output-Тип Навалите Switch】Висока Стабилност Dual-оската Аналогни (0-5V Излез, -90 Степени) Безбедност Inclinometer,

Мислење на купувачите:

DEN 1195.20
Износ
Залиха

【 Напон-тип Аналогни Inclinometer 】Dual-Оската Склоност Мерење : X-оска & Y-оската ( +-90 степен), Двојна Оска Аналогни 0-5 V Напон Излез на Податоци. 【 Робустен Дизајн 】 Cortex-M0 core процесор, високо-интегрирана MEMS, и Kalman Алгоритам се комбинираат за да овозможи мерење на точност, во 0.1 степен(X, Y-оската), дури и во динамична средина, професионален за индустриска безбедност мониторинг систем. 【 WITMOTION Предност 】8-годишно Професионален Однос Мерење Решение на Услуги, сензори интегрирани R&D динамичен фузија алгоритам и Kalman Филтрирање во обезбедувањето на стабилен податоци излез и одличен пристрасност стабилност, ниско ниво на бучава, зголемување на мерење прецизност. 【 Грижете се-слободен Поддршка 】12-месечна гаранција, цел живот пријателски услуги на клиентите со Wit Motion тим.Опција 1. Обуката линк е отпечатен на водечките картичка внатре во пакетот.Опција 2. пребарување хумор-движење(точка)ком и преземање на целосна туториал.Опција 3. контактирајте со нас ако ви треба било каква помош, поддршка (во) духовитост-движење (точка) ком. 【 Она што Ќе Добиете за 】1 x Wit Motion SINVT inclinometer(9-36 V RS232 верзија) + 1 x Добредојдовте водич (USB-UART конвертор не се вклучени ).

Декларирани својства

Најдобри предлози