.

.

Голема Филтер Замена Хидраулични Филтер Компатибилен со Линк-Појас KAJ4601, 1-Пакет

Голема Филтер Замена Хидраулични Филтер Компатибилен со Линк-Појас KAJ4601, 1-Пакет

Мислење на купувачите:

DEN 1956.00
Износ
Залиха

НОВИ Директни осветленост/замена и компатибилен со ЛИНК-ПОЈАС P/N KAJ4601. Заштитете го вашиот вредни опрема за користење на филтер од Голема Филтер денес и да се избегнат непланираните застои.Дизајнирани, Конструирани и Собрани во САД или Канада.Сите наши филтер елементи се изработени според неколку ISO спецификациите.Многу издржливи и сигурни поради строга контрола на квалитетот, квалитетни компоненти и гарантирано да бидат ослободени од производствени дефекти.Компатибилен со ОЕМ хидраулични филтер во фит форма и функција да ги заштити вашите вредни опрема.Голема Филтер BFS-91111 е компатибилен со ЛИНК-ПОЈАС P/N KAJ4601 во форма, одговара и функција.Технички Спецификации : Филтер Тип : Враќање Линија Производ Медиуми : Целулоза Висина : 8.88 во OD Врвот : 4.41 во ИДЕНТИФИКАЦИЈАТА на Врвот : 2.76 во OD Дното : 4.41 во ID_Bottom : 2.76 во Бета Коефициент : 2/10 Micron Оценка : 10 Течност Тип : HH / ХЛ / HM / HVYou знаат што примиле квалитет Голема Филтер хидраулични филтер кога ќе нашето лого на филтерот кутија со нашиот бренд име и дел број.Нашите филтри се изградени со највисок квалитет и сигурност во умот, така што знаете вашата опрема е безбеден и може да се задржи работи правилно.Голема Филтер хидраулични филтри може да се користи во различни индустрии, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на : електрична енергија, одбрана, масло/гас, морски и други моторни спортови, шпедиција и транспорт, железници, рударство, пулпа и хартија, челик изработка и производство, забава и разни други индустрии.Сите наши елементи се изработени според ISO спецификации, вклучувајќи : ISO 16889, Чиста ДП (ниска и висока visc.) - ISO 3968, Течност компатибилност - ISO 2943, Протокот на замор отпор - ISO 3724, Нечистотија капацитет - ISO 16889, Колапс притисок - ISO 2941 All предмети означени "Замена" или "Осветленост" не се поврзани со оригиналниот производство каде што се имиња и дел броеви се за крстот референца само.Сите заштитни знаци се заштитни марки на нивните соодветни сопственици.Суд е направен да OEM исклучиво да се идентификуваат компатибилност на Голема Филтер Inc.филтер со ОЕМ филтер.Слики може да биде општа претставувања на производи и може да се разликуваат од сликата.Сите предмети се продава од 1 единица освен големината на пакувањето се наведени во насловот опис.

Декларирани својства

Најдобри предлози