.

.

uxcell Проток на Воздух Контрола Вентил, во согласност Брзина Контролер Унија Директно, 8mm Цевка со Надворешен Дијаметар

uxcell Проток на Воздух Контрола Вентил, во согласност Брзина Контролер Унија Директно, 8mm Цевка со Надворешен Дијаметар

Мислење на купувачите:

DEN 928.80
Износ
Залиха

[Спецификација] Тело Стил : Брзина Контролер Унија Права; Цевка со Надворешен Дијаметар : 8mm / 0.31 инч. [Функција] На knob игла дизајн обезбедува прецизни рачно прилагодување на проток.Нерѓосувачки челик circlip за долг животен пат. [Примена] проток на Воздух контрола вентил е широко се користат во пневматски цевки е серија ,да се поврзат со полиетилен, најлон и СТП цевки. [Лесно да се инсталира] Нема посебни потребни алатки.Удобен едно притиснување на копчето за ослободување обезбедува лесен и брз начин за цевки конекции. [Забелешка] Кога вметнување на цевки заеднички, тоа мора да биде вметната во крајот, во спротивно може да биде течење.Бидете сигурни дека нема притисок во цевката пред влече надвор.Карактеристики : Материјал : Пластични, Никел Позлатен Brass Tube Надворешниот Дијаметар : 8mm / 0.31 inch Body Стил : Брзина Контролер Унија Straight Total Должина : 51mm / 2.01 inch Total Ширина : 16.5 mm / 0.65 inch Total Висина(Макс.) : 47mm / 1.85 inch Features : Push одговара фитинг, лесно да се инсталира.На knob е прилагодлив за контрола на протокот на воздух.Добра порака ззп можат да го издржат поголем и посилен притисок без вкусовите.Имаат отпорност на триење, мала тежина, добра запечатување перформанси и долга услуга.Answer : ___________________________ Note : 1. Ве молиме не се повлече цевка често се во употреба период, кој ќе влијае на животот на заеднички и цевка.2. Цевката треба да биде вметната во дното на заеднички да се избегне можноста за воздух leakage3. Бидете сигурни дека нема притисок во цевката пред влече надвор.Пакет Содржина : 1 x Проток на Воздух Контрола Вентил.

Декларирани својства

Најдобри предлози