.

.

Деве Herbes Чиста Здравец Етерични Масла (Pelargonium graveolens) со Стакло Dropper Природни Терапевтски Одделение Пареа Дестилирана 30ml (1.01 мл) за Лична Нега

Деве Herbes Чиста Здравец Етерични Масла (Pelargonium graveolens) со Стакло Dropper Природни Терапевтски Одделение Пареа Дестилирана

Мислење на купувачите:

DEN 359.76
Износ
Залиха

Ако не сте задоволни, може да се добие 100% наплата дури и по користење на производот.Здравец Етерично Масло го намалува чувството на стрес, вознемиреност, тага, заморот и напнатоста, ја подобрува концентрацијата, ја подобрува когнитивната функција, и салда на емоции, како и хормони.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш траен терапевтски придобивки за вас.НАЈДОБРИТЕ КВАЛИТЕТ ЕТЕРИЧНИ МАСЛА ПАРИ МОЖЕ да се КУПИ - Топ Познат Бренд - Многу Задоволни Клиенти во повеќе од 100 Земји Најголемата Палета на Масла во Светот Деве herbes Масла се 100% Чист, Природен, Премиум, Undiluted & Терапевтски Одделение.Обидете се тоа ризик со Не-Прашања, Побара 100% Пари Гаранција за враќање.БОЈА & АРОМА : тенок, зеленикаво жолта течност.Здравец етерично масло има многу цвеќиња, речиси розово како мирис.Ова ќе ги задржи на масла свежи и помош против светлина деградација.Количина - 30ml (1.За неколку децении, Здравец Масло е исто така се користи за да се промовира растот на косата со негување на скалпот и балансирање на производство на себум и природни масла.Ако етерично масло влегува во очи, веднаш измијте го со масло од кокос или ладно млеко, не користете вода НИЕ ГАРАНТИРАМЕ : Највисок квалитет Чиста, Природна & Undiluted Масла.ЗА ДЕВЕ HERBES : dève herbes е во приватна сопственост етерично масло компанија специјализирана во извори најдобрите природни етерични масла од мајчин исечете региони од целиот свет.ПРИДОБИВКИТЕ & КОРИСТИ Својата astringent сопственост помага затегнете кожата и да се намали појавата на симптоми на стареење, како што се доделување и брчки на кожата.01 мл) УПОТРЕБА : не се однесуваат директно на кожата, секогаш се разредува со превозникот масло. 100% РИЗИК НАБАВКА : Ние сме биле понуда 'Без Прашања Праша Пари Гаранција за враќање на' за последните 8 Години. 1% за секојдневна лицето за нега, 5-6 капки во 30ml превозникот масло 2% за секојдневна тело грижа, 10-12 капки во 30ml превозникот масло 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во 30ml превозникот масло 1ml е составена од околу 15 капки да се Чува далеку од очите.Нашата палета, исто така, вклучува Етерично Масло Мешавини, Арома Масла, Природни Билки, Телото Butters, Флорални Води и Восоци. 1% за секојдневна лицето за нега, 5-6 капки во 30ml превозникот масло 2% за секојдневна тело грижа, 10-12 капки во 30ml превозникот масло 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во 30ml превозникот масло 1ml е составена од околу 16-20 капки не користите цитрус масла пред изложување на сончева светлина да се Чува далеку од очите.

Декларирани својства

Најдобри предлози