.

.

Mifty Вентил 1PC Пластични Еден Начин 4/6/8/10/12 Не-Враќање Вода Внатрешно Течности Проверете Вентили за Гориво Гас Течни Фитинзи (Спецификација : 8mm)

Mifty Вентил 1PC Пластични Еден Начин 4/6/8/10/12 Не-Враќање Вода Внатрешно Течности Проверете Вентили за Гориво Гас Течни Фитинзи

Мислење на купувачите:

DEN 256.08
Износ
Залиха

Ова електрична електромагнетниот вентил е сите месинг кастинг структура, прецизни и веродостојни, има карактеристика на носат-отпорни, температура отпор.Професионална одделение не-враќање вентил - Идеален за морски, автомобилската, каравани/Р.В., и земјоделство.Стрелка означени на вентил, покажува течност проток насока.Ја спречува гориво од враќање назад во резервоарот и го чува во линија.Лесно да се инсталира, нема собрание е потребно,.Погоден за вода, high-end бојлери, интелигентни фонтани за пиење, бојлери, директно пиење машини, за прочистување вода машини, парни машини, енергија-заштеда на климатизација, третман на вода, опрема за ладење и вода индустрија и други области.Боја : Бела Материјал : Пластични Црева големина : 4mm / 6mm / 8мм / 10мм/ 12mm Отворање на притисок : >0.002 MPA (0.02 кг вода под притисок) Обратна контра притисок : >0.7 MPA (7kg вода под притисок)Компатибилен : Погоден за вода, бензин, дизел, масло и други течности Пакување листа 1 x еден начин да се провери вентил Забелешка : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е /- 1-3cm.Механички не потрошувачка на енергија, постојан проток прилагодливи.

Декларирани својства

Најдобри предлози