.

.

yangsense Деца Камера, Деца Дигитална Камера Безбедно ABS за Девојки за Подарок за Играчки за Момчиња(Сина)

yangsense Деца Камера, Деца Дигитална Камера Безбедно ABS за Девојки за Подарок за Играчки за Момчиња(Сина)

Мислење на купувачите:

DEN 623.76
Износ
Залиха

Мултифункционален : 4 иновативни фото налепници и 9 филтри, секој момент од природата и возбуда, и поддршка на голем број на игри.Симпатична Дизајн : Усвојување круг и прекрасна форма дизајн, анти лизга триење, удобно и благ стисок, грижата за децата е нежна кожа.Safe Материјал : Користење на безбедна и АБС материјал, децата може да се игра со доверба; разновидност на забава фото рамки се изградени во.Одговараат за Деца : забава камера специјално направени за деца, дозволувајќи им на децата да го истражуваат нивниот свет, ги донесе нова инспирација за преземање на слики.Капацитетот на батеријата : да се Изгради во 400m Ah голем капацитет литиум батерија, се грижи слободен, силна животниот век на батеријата, USB интерфејс за лесно да го надополнува енергија.Функција : 1. Safe Материјал : Користење на безбедна и храна одделение АБС материјал, децата може да се игра со доверба; разновидност на забава фото рамки се изградени во.2. Симпатична Дизајн : Усвојување круг и прекрасна форма дизајн, анти лизга триење, удобно и благ стисок, грижата за децата е нежна кожа.3. Капацитетот на батеријата : Изградба на 400 m Ah голем капацитет литиум батерија, се грижи слободен, силна животниот век на батеријата, USB интерфејс за лесно да го надополнува енергија.4. Мултифункционален : 4 иновативни фото налепници и 9 филтри, секој прекрасен момент на природата, и поддршка на голем број на игри.5. Одговараат за Деца : забава камера специјално направени за деца, дозволувајќи им на децата да го истражуваат нивниот свет, ги донесе нова инспирација за преземање на слики.Како да го Користите : 1. Долго притиснете го копчето за вклучување.2. Изберете камера функција.3. Кратко притиснете го копчето на блендата за да пука.4. Кликнете на горе и долу копчиња за да вклучите филтер/фото налепница ефект.5. Долго притиснете го нагоре и надолу копчињата за да зумирате и да ги преземат слики.Спецификација : Предмет Тип : Деца Camera Material : ABSWeight : Прибл. 166g/5.9 oz Screen : 2.0 Инчен Колор Display Lens : Fixed Lens Viewing Агол : 100°Складирање Медиум : Мали Мемориската Картичка, Максимална Поддршка 32 G (Треба Да Се Купат Одделно)Слика Формат : JPGVideo Резолуција : 720 P (1280x720)Пиксели : 12 MPInput Напон : DC 5 VLanguages : Кинески, македонски, руски, корејски, Japanese Battery : Изграден во Литиум Батерија 400m Ah Пакет Листа : 1 x Деца Camera1 x Одредување Strap1 x Анти Изгубени Rope1 x Полнење Cable1 x Прирачник .

Декларирани својства

Item Type:
Children Camera
Material:
ABS
Weight:
Approx. 166g/5.9oz
Screen:
2.0 Inch Color Display
Lens:
Fixed Lens
Viewing Angle:
100°
Storage Medium:
Small Memory Card, Maximum Support 32G (Need To Be Purchased Separately)
Photo Format:
JPG
Video Resolution:
720P (1280x720)
Pixel:
12 MP
Input Voltage:
DC 5V
Languages:
Chinese, English, Russian, Korean, Japanese
Battery:
Built in Lithium Battery 400mAh
Package List:
1 x Children Camera :
1 x Fixing Strap :
1 x Anti Lost Rope :
1 x Charging Cable :
1 x Manual  :

Најдобри предлози