.

.

1974 BZ 1974 БЕЛИЗЕ Avifauna Toucan ПТИЦА Антички ГРОЗДОБЕР $5 Добра Uncertified

1974 BZ 1974 БЕЛИЗЕ Avifauna Toucan ПТИЦА Антички ГРОЗДОБЕР $5 Добра Uncertified

Мислење на купувачите:

DEN 5539.20
Износ
Залиха

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Посета http : //www./shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа. 1974 БЕЛИЗЕ Avifauna Toucan ПТИЦА Антички ГРОЗДОБЕР СТАРИОТ Доказ Сребрена $5 Монета i88224 i88224 Authentic Монета на : Белизе - Avifauna на Белизе : Kýlové-наплатен Toucan1974 Доказ Сребро Пет Долари 37.8 mm (26.40 грама) 0.925 Сребро (0.7851 оз.ASW)Референца : КМ# 44a BELIZE 1975 година, грб.ПЕТ ДОЛАРИ, Kýlové-наплатен Toucan.Ќе се понуди на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.Белизе е земја што се наоѓа на источниот брег на средна Америка.Белизе е граничи на северозападот од Мексико, на исток со Карибите Море, и на јужно и западно од Гватемала.Тоа има површина од 22,970 квадратни километри (8,867 sq mi) и население од 387,879 (2017).Континентална е околу 180 ми (290 км) долго и 68 ми (110 км) широк.Тоа има најниска стапка на населението и густината на население во Централна Америка.Земјата е на население стапка на раст на 1.87% годишно (2015) е вториот највисок во регионот и една од највисоките во Западната Хемисфера.Цивилизацијата на Маите се шири во областа на Белизе помеѓу 1500 B. C. и 300 A. D., а својот процут додека околу 1200. Европската истражување кампањи започна во 1502 кога Кристофер Колумбо пловеа по крајбрежјето на Заливот Хондурас.Европската населба беше започнат од англиски доселеници во 1638. Овој период е исто така обележани со Шпанија и велика Британија и полагање на барање на земја сè додека Британија се поразени на шпанија во Битката на Св. Џорџ Caye (1798).Тоа стана Британска колонија во 1840, познат како Британски Хондурас, и Круната колонија во 1862. Независност беше постигнат од Обединетото Кралство, на 21 септември 1981 година. Белизе има многу различни општество кое е составено од многу култури и јазици кои се одраз на неговата богата историја.Англискиот јазик е официјален јазик на Белизе, додека Belizean Creole е неофицијални мајчин јазик.Над половина од населението е повеќејазична, со шпански б.

Декларирани својства

Најдобри предлози