.

.

218 ТОА ELAGABALUS 218AD Caesarea Maritima во Самарија Анг монета Добра

218 ТОА ELAGABALUS 218AD Caesarea Maritima во Самарија Анг монета Добра

Мислење на купувачите:

DEN 11847.60
Износ
Залиха

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Посета http : //www./shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа.ELAGABALUS 218 AD Caesarea Maritima во Самарија Античка Римска Монета SERAPIS i66927i66927 Authentic Античка Монета на : Elagabalus - Римскиот Император : 218-222 A. D. Бронза 20mm (8.27 грама) на Caesarea Maritima во Samaria Reference : BMC, Палестина, стр. 27. 116-117 Kadman, 82 Rosenberger II, 72-74. SNRIS Caesarea 12a Laureate раководител на Elagabalus право.Обвиткан биста на Serapis право.Многу ретки.

Декларирани својства

Најдобри предлози