.

.

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC Калибриран Електронски Нерѓосувачки Челик Матични Термометар, -50/200C (-58/392F), 127mm (5.) Сонда (B60900-1200)

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC Калибриран Електронски Нерѓосувачки Челик Матични Термометар, -50/200C (-58/392F), 127mm (5.) Сонда (B60900-1200)

Мислење на купувачите:

DEN 981.60
Износ
Залиха

Отпорен на вода термометри функција IP оценка на IP65. Нерѓосувачки челик температурна сонда и сондата се покриваат со џеб клип.CE одобрено, Ro HS согласност.Поранешниот H-Б Дел Број : 3700. Идеален за влажно лабораторија апликации, се мијат надолу области, храна за тестирање и тенкови, овие отпорен на вода термометри функција IP оценка на IP65, нерѓосувачки челик температурна сонда и сондата се покриваат со џеб клип.CE одобрено, Ro HS согласност.Се снабдува со еден LR44 батеријата и мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) инструкции и Изјава на Следливоста на мерењата покажува точноста може да се следат за да се NIST.Тестирани и калибрирани во H-Б ексклузивни тројно акредитирани/регистриран ISO/IEC 17025 : 2005, A2 LA акредитирана лабораторија против опрема чија калибрација е следена до NIST.Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Обичај калибрација услуги, пластични калапи, специјалност облоги и жица производство се исто така достапни.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.

Декларирани својства

Најдобри предлози