.

.

3 Метри К Вид Мини-Приклучок за Thermocouple Температурна Сонда Сензор за Температура на Сетилните Линија К Тип Thermocouple Жица Мерка Спектар -50 до 400 целзиусови степени, Комп?

3 Метри К Вид Мини-Приклучок за Thermocouple Температурна Сонда Сензор за Температура на Сетилните Линија К Тип Thermocouple Жица

Мислење на купувачите:

DEN 407.76
Износ
Залиха

Ќе добиете : пакетот доаѓа со 10 парчиња к тип thermocouple температурна сонда сензори во 3 метри долго, доволно количество и должина за да се исполнат на вашата дневна потреба.Мерен опсег : мерката опсег на температура уреди со покажувач на линија е -58 да 752 °F (-50 до 400 °C); И на сондата, на сензорот може да ефект во 5 секунда со точноста степен 0.025 или 0.075; интерфејс форма е рамен plug-in.Широк Апликации : за општа намена температура апликации, к тип мини-приклучок е fastly одговор кој е погоден за брз мерење на воздух и гас, не се погодни за течни мерка; Овозможува формирање и свиткување на thermocouple, така што нема потреба да се грижите за ризикот од пукање.Универзална compatiblity : на thermocouple жици може да компатибилен со повеќето к тип температурна мерни инструменти, тие може да се компатибилни со TM902 C и TES1310. Добра изолација : на к-тип на сонда сензор е направен на fiberglass, која има добра изолација, силна отпорност на топлина и силна затегнувачка цврстина.

Декларирани својства

Најдобри предлози