.

.

50 Парчиња Шиење Еластична Бенд Кабелот со Прилагодливи Тока Еластичен Earloop Lanyard Earmuff Рака String Јаже Еластична Бендови за DIY Маска Изработка на Материјали (Бела, Рамни

50 Парчиња Шиење Еластична Бенд Кабелот со Прилагодливи Тока Еластичен Earloop Lanyard Earmuff Рака String Јаже Еластична Бендови

Мислење на купувачите:

DEN 239.76
Износ
Залиха

Супериорен во однос на Еластичноста : На еластична бенд е направен од високо-квалитет Spandex најлон; лесно да ја вратите оригиналната должина без деформација.Тоа нема мирис и безбедно, идеален за шиење, ракотворби и рачно изработени.Удобно : Нема притисок врз ушите кога се користи како маска за еластична кабелот.Тоа ќе ви помогне да се подобри удобноста.Ефикасно намалување на болка и притисок на носење на јаже во уво, за долго време.Лесно за вас да се прилагоди за да се задоволат стегање барање.Прилагодлив : На еластична бенд со кабелот брави се многу лесен за употреба.Можете лесно може да слајд во текот на еластична earloop кабелот со мека тока за да ја определите должината, прилагодување тока може да се движи слободно нагоре и надолу.Тогаш кога ќе се објави, тензија е ангажирана и тока ќе остане во место.Издржливи : еластичен string за маски е издржлив, Тоа не е лесно да се скрши, дури и ако се користи за долго време, тоа нема да ја губи својата еластичност, и може да се користи постојано.Исто така токи може да се рециклира, што се користи за многу забава изработката активности, како што се прилагодување на рака должина, пет копчиња, играчки, подароци и така натаму.Широко се Користат : еластична бенд може да се широко се користат во лицето маска, earmuff, earflap, венчиња, headbands, ракави, necklines, капи, шорцеви, здолништа, хулахопки, laces, перики, дневници, кеси, изработка DIY, и така натаму.

Декларирани својства

Најдобри предлози