.

.

Проф. д-р Колинс Perio Четка за заби, (бои се разликуваат), 1 Count

Проф. д-р Колинс Perio Четка за заби, (бои се разликуваат), 1 Count

Мислење на купувачите:

DEN 83.76
Износ
Залиха

Донесе Насмевки на Живот со д-Р Collin е Perio четки за заби - на Perio Четка за заби карактеристики супер-тенок полиестер влакната дека навлезат понатаму помеѓу забите, за да се отстрани забниот камен и остатоци.Ултра-меки и супер-тенок заострените полиестер четка за заби влакната се спаси забната глеѓ од триење.Полиестер влакната се помалку porous од најлон минимизирање на бактериски раст.Содржи Масло од Чајно Дрво и Magnolia Кората, природни антисептици кои се борат против бактериите и freshen здив.Д-р.Колинс Perio Четка за заби продира во областа помеѓу забите и непцата отстранување на забниот камен и остатоците од храна, додека нежно масажа на непцата, без болки и крварење.Уникатен заострените filaments навлезат длабоко помеѓу забите и околу непцата нежно масажа на непцата, без болка или крварење.Одлично за оние со чувствителни заби, заболување на рецесија, протези и после заболување на терапија.

Декларирани својства

Најдобри предлози