.

.

Креативност Жаришта Стакло Најновите 3D Печатач Платформа Калено Стакло Плоча се Изгради Површина, 235x235x4mm Загрева Кревет за Ender 3/ Ender 5/ CR-20 3D Печатач Додатоци

Креативност Жаришта Стакло Најновите 3D Печатач Платформа Калено Стакло Плоча се Изгради Површина, 235x235x4mm Загрева Кревет за

Мислење на купувачите:

DEN 431.76
Износ
Залиха

❉ Creative3 D стакло кревет обезбедува посилна лепливоста, кој ќе се држи на кревет цврсто без лепак, избегнување на прашањето за печатење на рабовите виткање. ❉ се подготвени четири врзивно клипови за вас.Користење клипови за да се поправи на стакло кревет во место,бидете сигурни дека вашиот плоча е добро да се поставуваат во кревет. ❉ Подобрување на 3 D печатач калено стакло плоча дава повеќе рамни и повеќе мазна изгради површина од магнетни мат или pei налепница, обезбедувајќи висок рамност за дното на моделот. ❉ Многу лесно да ги тргнеме на моделот, не алатките кои се потребни; Ова borosilicate стакло кревет може да бидат поправени со средна големина клипови. ❉ На 3 D печатач делови се применува со Creality 3 D принтери на Ender-3, Ender-3 Про, Ender-3 X, Ender-5, CR-20, CR-20 Про, pls се потврди ако ова калено стакло кревет компатибилен со вашиот печатач.

Декларирани својства

Најдобри предлози