.

.

LUTER 28 Парчиња 3D Печатач Млазницата Cleaning Tool Kit 3D средства за Чистење Млазницата за 3D Печатач Вклучувајќи ги и 26 Парчиња 0.15 mm, 0.25 mm, 0.35 мм, 0.4 mm, 0.5 mm Чистење Игли 2 Парчиња ?

LUTER 28 Парчиња 3D Печатач Млазницата Cleaning Tool Kit 3D средства за Чистење Млазницата за 3D Печатач Вклучувајќи ги и 26 Парчиња

Мислење на купувачите:

DEN 239.76
Износ
Залиха

Цврсти и Издржливи Материјали : 3 D печатач алатки се направени од не ' рѓосувачки челик.Се спротивстави- ' рѓа и Не се скрши.Лесен за пресврт и флексибилни.Долг животен пат и нема штета на млазницата.Лесен за пресврт и флексибилни.Прецизни Пакет и Преносни : 0.35 мм, 0.4 mm чистење игли продавница посебно во две пластични круг кади.0.15 мм,0.25 mm, 0.5 mm чистење игли продавница посебно во три транспарентен кеси.И празен круг цевка за слободни продавница.Лесно да се идентификуваат со број етикети.Лесно да се извади и да се врати во заштитен транспарентна кутија за складирање.Реши Ги Проблем : Чистење на 3 D Печатач млазници и реши со вжарено ги проблем лесно.Отстрани вишокот на филамент брзо.Мора да имаат за да 3 D печатари.Пинцети се анти-статички добро.Различни Димензии и Широк Употреба : Чистење игли дојде во 0.15 mm, 0.25 mm, 0.35 мм, 0.4 mm и 0,5 мм.Погоден за повеќето големини на млазницата и 3 D принтери како Makerbot Creality, CR-10, Ender 2, Ender 3.Исто така добро за чистење мали делови како што е грлото и фидер опрема.Пакетот Вклучува : 3 D печатач чистење млазницата комплет вклучувајќи ги и 26 парчиња 3 D печатач чистење млазницата игли во 0.15 mm, 0.25 mm, 0.35 мм, 0.4 mm, 0.5 mm , 1 криви остри прецизност tweezer и 1 остри директно прецизност tweezer.

Декларирани својства

Најдобри предлози