.

.

Sommerfeld е 3 Дел Ogee Покрена Панел Вратата во Собата, 1/2-Инчен месо тело

Sommerfeld е 3 Дел Ogee Покрена Панел Вратата во Собата, 1/2-Инчен месо тело

Мислење на купувачите:

DEN 3839.76
Износ
Залиха

Сите битови се на висина исти за брзо, без да се расправаме set-up прозорци.Нови Pantented Чип-Слободен дизајн спречува работ солза-out.Голем 3-1/2" дијаметар залив покрена панел со backcutter.Целосна 1/2" ангажирање на железнички и stile за посилна зглобовите и полесно да се измери фиока делови.Машини материјал од 3/4" да 7/8" дебела.Правење врвен квалитет покрена панел врати е полесно од било кога со нашиот?3-pc Ogee Покрена Панел во Собата и повеќе, па со нашите Нови Pantented?Чип-Бесплатен Железнички & Stiles!Направете вашиот врати професионален изглед врати како тие се најважни визуелни елементи на вашиот кабинети и мебел.Сите три бита во собата се совршено одговараше во висина за брзо, без да се расправаме set-up прозорци.Нашата Нова Патентирана Чип-Слободен ogee железнички & stile поставите има radiused-агол-геометрија која се ублажува стресот, како што тоа го спречува работ солза-out која е заеднички проблем со другите брендови.Тоа има целосна 1/2" ангажман за посилна зглобовите и полесно мерење на вратата дел димензии.Голем 3-1/2" дијаметар залив покрена панел кој вклучува назад машина со големи лого, кој овозможува обработка на предната и задната страна на панелот во истиот помине за безбедно намалување на arched панел врати, кои ви даваат токму дебелина што ви е потребно за панелот.Дополнителни помали лого (16mm) е овозможен за да се овозможи да се направи вториот помине, па панел се вклопува токму во stile и шини.Сите наши малку сетовите се спакувани во една убава, специјално дизајнирани тврдо случај да се задржи вашата мрежа безбеден, чист и лесно да се најдат за многу годината на услугата.Гума grommet, 16mm лого, и shims вклучени.

Декларирани својства

Најдобри предлози