.

.

Yunchenghe Неутрален на камерата Леќи на Камерата Филтер ND4, за Камерата Леќи со 49mm Филтер линија

Yunchenghe Неутрален на камерата Леќи на Камерата Филтер ND4, за Камерата Леќи со 49mm Филтер линија

Мислење на купувачите:

DEN 2205.60
Износ
Залиха

Посветени на обезбедување на висок квалитет на производите.Направен од метал подлошки за поголема густина.Ласерски извор е многу издржливи.Се елиминира претерано светла и замаглени слики кои можат да бидат изложени за долги периоди на време да се долови убавината на време и движењето.Спектакуларни бранови на карпи и бранови во сурфери, водопади, реки и bokeh фотографии.Вашите леќи на камерата тема големина е некаде означени на леќи или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш и претходи на (дијаметар) симбол "Ш".На пример : Ø 49 = 49 мм леќа тема.Филтер функција : ND филтер има четири главни користи : им Овозможува на филмски и видео камери (со фиксна shutter speed) да го фати објекти како што е снег, песок, или други светли сцени кои често предизвикуваат преголема екпозиција.Користете поширок отвор за да се намали длабочината на полето.Ова ќе им овозможи на креативни и да се одвои од неговите средства.Овозможи бавни брзини на блендата, особено за брзо филмови, да го фати на движење на предмети, како што водопади, облаците, автомобили, како и на океанот.Намалување на ефективни ISO на висока брзина на филм (односно над ISO 400) и оставете ја да се користи на отворено во случај на пренаселеноста.Пакет : 1 x 49mm Леќа ND4 неутрален густина филтер Забелешка : Овој комплет е само компатибилни со истиот објектив.Проверете ја големината на објективот на камерата пред да нарачате.

Декларирани својства

Најдобри предлози