.

.

Елита Екрани Еон AUHD Серија, 100-инчи 16:9, 4K домашно Кино Фиксна Рамка РАБОТ СЛОБОДНИ Бескраен Проекција Звук Транспарентен Перфорирани Ткаат Проектор Екран, AR100H2-AUHD

Елита Екрани Еон AUHD Серија, 100-инчи 16:9, 4K домашно Кино Фиксна Рамка РАБОТ СЛОБОДНИ Бескраен Проекција Звук Транспарентен Перфорирани

Мислење на купувачите:

DEN 16944.00
Износ
Залиха

100-инчен Дијагонала, 16 : 9 Aspect Ratio.Приказ на Големина : 49.2" H x 87.3" В Вкупната Големина : 49.5" H x 88.1" W x 1.0" D. Екран Материјал : Acoustic Pro UHD, 1.0 Добивка. 4 K Ултра HD и Активни 3 D Проекција Подготвени.Акустична транспарентни пред проекција екран со 180 широк агол на гледање.Густа синтетички ткаат е moire-слободен и има значи намалување на -2.36 db.Компатибилен со Стандардот Фрли UHD/HD проектори.Зачудувачки РАБОТ СЛОБОДНИ Дизајн!Лесен и Лесно да се Соберат Сплит Алуминиумска Рамка.Вклучува ѕид загради за да се обезбеди безбедна и центарот за инсталација. 2-Година / 3-Годишно ENR-G, Произведува Гаранција од страна на Елитата Екрани' на ISO9001 производителот од 2004 година и цел Живот Техничка Поддршка преку е-Маил, Веб Разговор или на бесплатниот Телефонски Повик од страна на Елитата е Професионална Услуга Тим.Им овозможува на говорникот поставеност зад себе, истовремено овозможувајќи исклучителна acoustically транспарентен перформанси.Црно-поддршка мрежа намалува светлината рефлексивноста.Алуминиум лесни сплит-дизајн на рамка.Лесно да се соберат и да го инсталирате во минути.РАБОТ СЛОБОДНИ или да го инсталира ултра-тенок уреденост.Помал стапало зголемува гледање област.Ѕид загради слајд обезбедат рамка е правилно центриран.Moiré слободни и широка дифузија униформност – одржува luminance ниво во текот на целата површина.Густа синтетички ткаат е компатибилен со Ултра-Висока Дефиниција/4 K резолуции додека ублажување на светлината пенетрација за посветла слика.Црно-поддршка мрежа намалува светлината рефлексивноста.Перфорирани ткаат дизајн се протега над рамката за трајно тесни-tensioned рамна површина.На Еон Acoustic Pro UHD е acoustically транспарентен (ВО) Ултра-висока Дефиниција фиксна рамка проекција на екранот.На Acoustic Pro UHD материјал е дизајниран да ја надополни во ѕид јазик, истовремено овозможувајќи звук да помине низ материјалот со минимални слабеењето.Неговата тесна перфорирани ткаат материјал овозможува супериорен ВО изведба без жртвување на квалитет на слика.Компатибилен со Кратки и Стандард се Фрли Projector Available во дијагонала со големина од 100" 150" во 16 : 9 aspect ratio.Moiré слободни и широка дифузија униформност – одржува luminance ниво во текот на целиот surface The густа синтетички ткаат е компатибилен со Ултра-Висока Дефиниција/4 K резолуции додека ублажување на светлината пенетрација за посветла picture Black-поддршка мрежа намалува светлината reflectivity Perforated ткаат дизајн се протега над рамката за трајно тесни-tensioned рамна површина.

Декларирани својства

Најдобри предлози