.

.

Б-секако дека Аналниот Истекување Влошки, Случај/288 (12 Кутии на 24 влошки)

Б-секако дека Аналниот Истекување Влошки, Случај/288 (12 Кутии на 24 влошки)

Мислење на купувачите:

DEN 1751.76
Износ
Залиха

Апсорбира и до 10 ml на истекување на подлога.Штити underclothes од боење поради неочекувани истекување.Подлога останува во место, без потреба за касета или било кој тип на врзивно средство.Уникатен пеперутка облик пати за удобно се вклопуваат.Дизајниран за лесна анален истекување од инконтиненција, хемороиди, хирургија, дијареа, итн.Birchwood Б-Сигурни Абсорбента Влошки обезбеди мека, flushable, и дискретна решение за управување со благи анален истекување најчесто поврзани со инконтиненција, хемороиди, хирургија, дијареа, како и повреди во врска со породувањето.Б-Сигурни Инконтиненција Подлога е врз основа на времето докажан дизајн на А Р Г. Anoperineal Преливи, со додадени апсорпција да го задржат до 10 milliliters на истекување на подлога.Единствена пеперутка форма помага да се задржи подлога удобно место, без потреба за касета или било кој тип на врзивно средство.На влошки се направени од мека, абсорбента материјал кој е flushable, biodegradable, и канализација/септички систем безбедно и лесно да се промени во приватноста на тоалетот кабина.Б-Сигурни Абсорбента Влошки дополнителна удобност и довербата на пациентот управување со блага фекална инконтиненција проблем.Birchwood Инконтиненција Влошки се пакуваат 24 влошки по кутија и 12 кутии по случај.Б-Сигурни Perineal производи за Нега се со гордост се направени во САД.

Декларирани својства

Најдобри предлози