.

.

Hegebeck Десната Рака Метрички Ред Тема Круг Умре М8 x 0.5 Машина Тема Провира Умира од Легиран Челик 1Pcs

Hegebeck Десната Рака Метрички Ред Тема Круг Умре М8 x 0.5 Машина Тема Провира Умира од Легиран Челик 1Pcs

Мислење на купувачите:

DEN 198.48
Износ
Залиха

ГОЛЕМИНА - Тема големина : М8 x 0.5 mm; Надворешниот дијаметар : 25мм / 0.98-инчен.МАТЕРИЈАЛ-Направен од висок квалитет на легиран челик, цврстина и носат-отпор за долг животен век,не е лесно да се скрши.ФУНКЦИЈА - Конусна заклучување дупка, силни се блокираат и да не се изгубат;Совршен за ре-провира постоечки нишки во тешко материјали како метал и креирање на нови теми во меки материјали како што се пластика.АПЛИКАЦИИ-Круг умира се погодни за општа намена провира; Може процес, точни или чистење на надворешни теми.Идеален за одржување и поправка работа.ИМАЈТЕ на ум - Тоа треба да се укине секој 1/4~1/2 пак да се олесни чип исцедок од чип дупка.Погоден подмачкување на нафта треба да се додаде на сечење на работ на умрат кога допирање на конец.Hegebeck Десната Рака Метрички Ред Тема Круг Провира Die Description 1.Користење на парична казна мелење технологија, производ големина стандард, подобра завршница.2.Висока прецизност кружни умре Целокупната висока температура борбата против Високата жилавост Не е лесно да се скрши забите Долго-траен носат Легиран челик прецизно леење.3.Солидна круг умира се погодни за општа намена провира.Идеален за одржување и поправка работа.4.Круг Умира се совршени за ре-провира постоечки нишки во тешко материјали како метал или креирање на нови теми во помеки материјали како што се пластика.Спецификации : Тема Големина : М8 x 0.5 Надворешниот Дијаметар : 25мм / 0.98-inch Surface Третман : парична Казна Grinding Material : Високо-квалитетни Алуминиумски Steel Thread Стандард : Метрички Ред Thread Package Содржина : 1 X Десната Рака Метрички Ред Тема Круг Die Note : 1.Проверете спецификација и надворешниот дијаметар на коцката и стегање спектар на умираат клуч за да се осигура дека двете match2.Кога работата со допирање алатка во semicircle, тоа мора да биде повече да се осигура дека чипс се извршени во time3.Користете чип течност (нафта) за да се добие квалитет теми, и тоа е исто така погоден за темата одржување.Погоден подмачкување на масло е погодна за сечење или ладење, правејќи сечење повеќе од брзо, подобрување на мазност и димензионални accuracy4.Ве молиме проверете ја големината и стил треба внимателно пред да го купат.5.Бидете внимателни кога го користите овој производ.

Декларирани својства

Најдобри предлози