.

.

GearIT Основно Автомобилската Жица 10 Мерач (100ft Секој - Црна/Црвена/Сино/Жолтите) Бакар Облечени Алуминиум ЦЦА - за вклучување/Земјата Батеријата Кабел, Автомобил Аудио

GearIT Основно Автомобилската Жица 10 Мерач (100ft Секој - Црна/Црвена/Сино/Жолтите) Бакар Облечени Алуминиум ЦЦА - за вклучување/Земјата

Мислење на купувачите:

DEN 526.80
Износ
Залиха

БАКАР ОБЛЕЧЕНИ АЛУМИНИУМ (ЦЦА) - примарна кабел ЦЦА жица е најекономичен опција за избор на моќ или заштитно јаже и е одличен проводник на моќ.Бакар обложени алуминиум ви дава економска моќ кабел со одлична моќ на трансфер.Системи кои бараат повеќе енергија треба да се користи ofc кабелски инсталации.МОЌ / заштитно ЈАЖЕ SET - Нашите комплет моќ жица поставена е одлична за автомобил засилувач или subwoofer или да се користи како заштитно јаже на вашата електрична жица инсталиран.Користење на многу различни апликации како што се затворен осветлување, е радио за автомобил, автомобили, осветлување, автомобил јазик, енергетски кабли, 12v моќ инвертер, заштитно јаже, или заварување-кабел.МЕКА на ДОПИР ЈАКНА - Мека на допир јакна дизајн, наменета за електрични и авто поправка installer во умот.Силна, но сепак трајни пвц јакна дека е најдобро за внатрешна употреба, но има флексибилност, еластичност, и отпорност на вграден во.ЛЕСНО ПОЛАРИТЕТОТ ИДЕНТИФИКАЦИЈА - Лесно боја кодирани заштитно јаже помага со инсталација за да знаете кои кабел за да се поврзете на терминал.Правење на поларитетот грешка може да предизвика сериозна штета на вашиот аудио опрема.Пакет Содржина : вклучува 1 x Црни жица и 1 x Црвено жица како електрична жица за полнење.ШИРОК КОМПАТИБИЛНОСТ - исто Така познат како моќ жица, заштитно јаже, trolling моторни жица, автомобилската жица, говорникот жица, е радио за автомобил жица, засилувач жица, електрична жица, или жица за заварување наменета за до 80v напон.Ние имаме многу мерач на жици за да изберете од, како што 10awg, 12awg, 14awg, 16awg со црна, црвена, сина, жолта жица боја опции и 50ft, 100ft, 150ft, 200ft должини.Ова Основно Жица од Gear IT ви овозможува лесно поврзување на вашиот јазик да засилувачи, се работи за низок напон проекти или да ги ажурирате вашите автомобилската жици.Секој do-it-yourself проект треба да почне со Gear IT основно жици.

Декларирани својства

Најдобри предлози