.

.

Професионални Ноктот Clippers, Clippers за Дебели & Ingrown Ноктот, Чешлање Алатка со Супер Остри Криви Нож, Погоден за Podiatrist, Manicurist, Мажи, Пензионери

Професионални Ноктот Clippers, Clippers за Дебели & Ingrown Ноктот, Чешлање Алатка со Супер Остри Криви Нож, Погоден за Podiatrist,

Мислење на купувачите:

DEN 359.76
Износ
Залиха

【Професионален Дизајн за Ingrown Помине】0.5 инчи природни отворање на вилицата, совршен за сите големини на ноктите.Тоа им помага да се задржи нозете на здрав и може да ви помогне со било третман како што е потребно.Многу е совршен за постари лица и возрасни лица со ноктот проблеми предизвикани од paronychia, дијабетес, габи и други здравствени проблеми. 【Sharp & Трајни】Направени од хируршки-одделение од нерѓосувачки челик.Средно острина, отпорност на корозија, нема рѓа.Професионален дизајн и полирање, остар ноктот clippers може лесно и прецизно сечење било тешко ендогени ноктите и дебели ноктите, без влечење или кинење ноктите. 【Нови Ергономски Криви Сечилото】25-Степен Криви Сечилото дека се согласува да обликот на нашите нокти или ноктите.На професионален дизајн може да се избегне повреда при сечење на ноктите. 0.7 инчен работ може да длабоко во внатрешноста на ноктите жлебот за лесно намалување на дебел ingrown ноктите, без повреда на вашата ноктот и кожата.Тоа е вашиот најдобар избор. 【Надградба Зафат】Ергономски ABS справи со е дизајниран според за постарите лица или оние со слаба страна, силата, која е не се лизга, комфор и цврст стисок.Тоа го прави полесно за вас да се намали вашиот ноктите и го спречува несреќи при сечење на вашиот ноктите.Надградена двојно пролет дизајнот не е само подобра за левата рака или десно-страна на корисниците, но исто така да имаме подолг живот. 【Живот Ветување】LOCKY ноктот clippers имаат квалитет ние сме горди на.Ние и ветуваме на 100% доживотна гаранција.Ако не сте задоволни со ноктот clippers, ве молиме слободно контактирајте со нас, Нашите по-продажбата на тимот ние ќе ви ги даде најмногу задоволителен одговор во рок од 12 часа.

Декларирани својства

Најдобри предлози