.

.

Чиста Помош Претходно навлажнета Леќа Брише | Чисти Наочари, Камерата Леќи, Паметен Телефон Екрани | 200ct Поединечно Завиткани Брише по Пакет

Чиста Помош Претходно навлажнета Леќа Брише | Чисти Наочари, Камерата Леќи, Паметен Телефон Екрани | 200ct Поединечно Завиткани Брише

Мислење на купувачите:

DEN 300.00
Износ
Залиха

РЕДЕА СЛОБОДНИ : Исчисти вашиот очила, леќи на камера и екран на допир уреди со леснотија со Чиста Помош Леќа Брише.Чиста Помош Леќа Брише ефикасно чистење на вашите леќи, без да остават остатоци или ленти зад себе.Безбедно и ефикасно да ги отстраните остатоците од вашиот објекти без да остават ленти и гребнатини зад!Објективот брише безбедно да се чисти и суви вашите леќи и други оптика!.ЗА НА пат : На Чиста Помош Леќа се брише поединечно завиткани и лесен за носење.Вие можете безбедно да се сместат неколку брише во вашата торба така што може да се очисти smudges, остатоци и остатоци далеку од вашите очила, камера, телефонот и оптички уреди.Секоја леќа избрише е индивидуално спакувани за крајна погодност.НЕЖНО : Нашиот објектив брише се погодни за сите стакло и леќа површини.Го брише се големи и доволно долго за да го користите да се очисти поголеми екрани и уреди.Нежно ја користите за да ги избрише површината области за да се чисти.Овозможи уредите да се исуши пред да ја користите.Секој влажна избрише е погодна за еднократна употреба.Пред употреба, отстранете ги сите ронки пред бришење.Користење на нови избрише како што е потребно.Не користите брише валкани или сува брише да се чисти вашиот уреди; тие може да го изгребат вашите уреди.НЕ УПОТРЕБА НА КОНТАКТНИ ЛЕЌИ.Да се чува вон дофат на деца.Не флеш леќа брише!.ПОВЕЌЕ ЗА ВАША ПОГОДНОСТ : Секој пакет содржи 200 поединечно завиткани леќа брише.Одлично да скривам за секојдневна употреба!.Чиста Помош ЛЕЌА БРИШЕ безбедно и брзо чистење на очила, камерата леќи, екран на допир уреди и многу други оптика.Секој не абразивни избрише ефикасно ги отстранува smudges и нечистотии без гребнатини, редеа или остатоци.Поединечно завиткани за крајна погодност.Насока : да се Отстрани било која површина ронки пред бришење.Отворете пакет и се одвиваат избрише.Нежно избришете површината да се исчисти и оставете да се исуши.НЕ ФЛЕШ.Мерки на претпазливост : Користете го само во добро вентилирани област.Еднократна употреба само.Користење на нови избрише како што е потребно.Користете влажна избрише само.Сува или валкани избрише може да нула.Не за употреба на контактни леќи.Да се чува вон дофат на деца.Избегнувајте контакт со очите.Ако контактот се јавува, исплакнете очите темелно со вода.Содржи isopropyl алкохол.

Декларирани својства

Најдобри предлози