.

.

Greenwood од Суштинско значење Чиста Василиј Етерични Масла (Ocimum basilicum) со Стакло Dropper Природни Терапевтски Одделение Пареа Дестилирана 50мл (1.69 мл)

Greenwood од Суштинско значење Чиста Василиј Етерични Масла (Ocimum basilicum) со Стакло Dropper Природни Терапевтски Одделение

Мислење на купувачите:

DEN 251.76
Износ
Залиха

100% РИЗИК НАБАВКА : Ние сме биле понуда 'Без Прашања Праша Пари Гаранција за враќање на' за последните 9 години.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш траен терапевтски придобивки за вас.Количина - 50мл (1.69 мл) Контејнер Тип - Висок Квалитет Килибар Стаклено Шише со Стакло Dropper.Метод на Екстракција - Пареа Дестилација Ботаничкото Име - Ocimum basilicum, 100% Чист, Природен, Undiluted, Премиум, Терапевтски Одделение Етерично Масло Вегетаријанци, без Суровост, Не се Тестирани на Животни, Алкохол Слободни, Растворувач за Слободни.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : не се однесуваат директно на кожата, секогаш се разредува со превозникот масло. 1% за секојдневна лицето за нега, 5-6 капки во 30ml превозникот масло. 2% за секојдневна тело грижа, 10-12 капки во 30ml превозникот масло. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во 30ml превозникот масло. 1ml е составена од околу 16 капки.ВНИМАНИЕ : Овој производ нема за безбедност на децата капа.Чувајте се далеку од децата.Да се чува далеку од очите.Мијте ги рацете по допирање на етерични масла.Greenwood од Суштинско значење Чиста Василиј Етерични Масла (Ocimum basilicum) 100% Природни Терапевтски Одделение Пареа Дестилирана За Greenwood од Суштинско значење за тоа : Ние сме најголем бренд е од суштинско & превозникот масла во индија, со задоволни клиенти во повеќе од 100 земји.Ние се специјализираат во извори најдобрите природни масла од беспрекорен извори од целиот свет.Ниту еден производител или во земјата може да се произведуваат сите масла од парична казна квалитет на една локација/земја.Постојат специјалистички производители прави специфичен сет на масла со природни состојки кои се специфични за тој регион или држава, на пример најдобри оригано, масло се наоѓа во Молдавија, најдобри лаванда во Шпанија, најдобри шипинка семе на нафта е од андите планина во јужна Америка.Нашите масла се сертифициран природен & чисто следат потекло & на највисок квалитет на пари може да се купи.Имаме многу напредни тестирање апарат.Сите наши пратки имаат сертификат за потекло & се прифатени само по ригорозни тестирање за чистота.Ние сме, исто така, класа водечките производители на еден од најдобрите спектар на природни производи за лична нега во индија.Ние се трудиме да ги задоволи секоја & секој од нашите клиенти.Забелешка : Најдобро Пред 36 месеци од датумот на Пакување, наведени на кутијата.

Декларирани својства

Најдобри предлози