.

.

Лимон Зен Миризливи Етерично Масло Diffuser Се Вклопуваат | Чист Природен Ароматерапијата | Lemongrass Лаванда | Гроздобер Стил Мирис | Врба & Бреза Аптека

Лимон Зен Миризливи Етерично Масло Diffuser Се Вклопуваат | Чист Природен Ароматерапијата | Lemongrass Лаванда | Гроздобер Стил

Мислење на купувачите:

DEN 1783.20
Износ
Залиха

Есенцијални масла за употреба во ароматерапијата diffusers, мирис lockets, природни парфимериски, чистење, бањи, нега на коса, сауни, ароматизација, и повеќе. 100% ПРИРОДЕН : Чиста, undiluted висок квалитет на етерични масла помеша во мали серии во нашите ексклузивни Потпис Мирис мешавини.Гроздобер-Инспириран Мирис : Како ресторативна сили на соодветен попладне чај, Лимон Зен штрајкови на совршен баланс на смирување и укинување на духот.Со освежувачки мирис на светли и citrusy lemongrass е delicately балансирана со слатка флорални белешка од лаванда за убавата uplifting арома.Рачно изработени ВО САД : рачно изработени во северот на државата Њујорк.За Врба & Бреза Аптека : По традиција на Викторија perfumeries и apothecaries, ние занает истакнати сите природни нега на кожата, убавина, и други fragranced задоволства за нашите колеги стари души и модерна романтичари.Пополнете вашата светот со вашиот омилен мириси со нашите етерично масло мешавини!Се користи како дифузор се вклопуваат за diffusers, или во tealight режач за да додадете ароматични амбиент на вашиот дом или канцеларија.Користење со арома locket за погоден за носене прекрасен убавина.Креирај свој бања масло со додавање на етерични масла да се мие со вода за миризливи впие.Или да направи вашиот сопствен етерично масло соба спреј!Answer : ___________________________ Note : Ова е мешавина на чисти етерични масла и да не е наменета за тематски употреба.Што се етерични масла?Етерични масла се природно миризливи масла добиени од растителни материјали како што се цветните ливчиња, пупки, и ги остава.Овие скапоцени масла може да биде ослободен од растението кога мелени, сонливо, или загрева.Во Врба & Бреза Аптека, ние ги користиме на пареа-дестилирана етерични масла, секогаш кога е можно, затоа што овој нежен и природен метод на екстракти масла, додека зачувување на нивниот квалитет и мирис на природата како што се наменети. 100% Природни Вегетаријанска храна, Без Синтетички Мириси или Бои Phthalate-Слободен рачно изработени во САД Состојки : лаванда етерични масла (Lavandula officinalis), lemongrass етерични масла (Cymbopogon flexuosus).

Декларирани својства

Најдобри предлози