.

.

NIANXINN Човечки Орган Модел Возрасни Стандард Стоматолошки Заби Модел Заби Демонстрација Орален Настава Анатомија Модел Медицински Орган Модел

NIANXINN Човечки Орган Модел Возрасни Стандард Стоматолошки Заби Модел Заби Демонстрација Орален Настава Анатомија Модел Медицински

Мислење на купувачите:

DEN 2003.04
Износ
Залиха

Овој модел покажува органи и структури во човечкото тело, популаризација прелиминарни познавање на човечкото тело структура.Висок квалитет на прототипи се направени од страна на здрав, непрекинато се рачно изработени, направен од високо-квалитет на еколошки ПВЦ, со чисти форми и богати детали.Ретки помош за вашиот во-длабочината на истражување и проучување.Големина : 20x24x12cm.Можете да комбинирате настава, практична работа и други наставни методи да им се овозможи на децата да ја разберат основната структура и основните функции на забите и важноста на оралното здравје.Лабораториски потрошен материјал : ПВЦ материјали не мора да се грижите за да бидат уништени од страна на студентите, па тоа ќе биде важен додаток на вашата лабораторија резерви.Многу погодна за на училиште наставата алатки, учење покажува и збирки.Применливи луѓе, ученици, наставници, илустратори, оригинални сликари, сликари, 3 D modelers, луѓе кои треба да се разбере структурата на човечкото тело, колектори, итн.Опис : На производ да служи како визуелна помош за настава на оралното здравје, знаење, а со тоа продлабочување на студентите разбирање на стоматолошки структура и значење на грижа за забите.Добар за на училиште средство за учење, учење на екранот, и колекционерски предмети, исто така, ќе биде одличен прилог на вашето лабораториски прибор,е совршен подарок за учениците или наставниците во вашиот живот.Име на производ : Заб Старечки model Material : Напредни PVCSubject : Science Type : Анатомски Model Size : 20x24x12cm Weight : 1.0 KGUse за : училиште,болница,медицински gift The Производ Содржи : 1× Заб Старечки modelplease контактирате ако имате било какви прашања во врска со оваа точка.

Декларирани својства

Најдобри предлози