.

.

Батеријата Индикатор за Капацитетот на Батеријата Тестер TF03K 100A Процент Ниво Напон Температура се Префрлите Метар Мерач LCD Дисплеј Морски RV Батеријата Индикатор Pan

Батеријата Индикатор за Капацитетот на Батеријата Тестер TF03K 100A Процент Ниво Напон Температура се Префрлите Метар Мерач LCD Дисплеј

Мислење на купувачите:

DEN 2306.40
Износ
Залиха

Овој дигитален батеријата монитор е погоден за 8-120 V литиум батерија, олово-киселина батеријата, литиум железо фосфат батеријата, Ni МЗ батеријата.Оваа multimeter може да се користи како батеријата напон метар, капацитетот на батеријата тестер и температура индикатор панел за автомобил, морски, RV, брод, и др.На енергија од батеријата детектор доаѓа со заштитна обвивка, dustproof водоотпорен површина; текст обратна врска заштита.Пакет Содржина : 1 * Батеријата индикатор,1 * 1m Заштитените жица,1 * Мостра.статусот на батеријата читателот усвојува clear LCD екран во боја, покажува капацитетот на батеријата, напон, температура вредност(вклучен од клучот).Опис : Ова дигитални батеријата монитор е погоден за 8-120 V литиум батерија, олово-киселина батеријата, литиум железо фосфат батеријата, Ni МЗ батеријата.Оваа multimeter може да се користи како батеријата напон метар, капацитетот на батеријата тестер и температура индикатор панел за автомобил, морски, RV, брод, и др.На енергија од батеријата детектор доаѓа со заштитна обвивка, dustproof водоотпорен површина; текст обратна врска заштита.статусот на батеријата читателот усвојува clear LCD екран во боја, покажува капацитетот на батеријата, напон, температура вредност(вклучен од клучот).Функција : Батеријата indicator Color : Црна.Материјал : ABS.Големина : 10x6x1.8 см/3.94x2.36x0.71 инч.Спецификација : 100 AMeasuring опсег : 0-999 AHPower напон : 8-120 VThe максимална струја од 50 A спецификација може да се постигне 75 A, истото е вистина, 100 A максимална 150 A, 350 A максимална 500 A, 500 A максимална 750 A;1 * Батеријата indicator1 * 1m Заштитените wire1 * Мостра.

Декларирани својства

Measuring range:
0-999AH
Power supply voltage:
8-120V
The maximum current of the 50A specification can reach 75A, the same is true, 100A maximum 150A, 350A maximum 500A, 500A maximum 750A; :
1 * Battery indicator :
1 * 1m Shielded wire :
1 * Sampler :

Најдобри предлози