.

.

HPBPH 40/48 Игли Пренослива Машина за Плетење, Паметни Круг Weaver Плетење со Ред Контра, Ротирачки Двојно Плетење Loom Машина за Полнење за DIY Поврзана Шамија Шапка Sock (Голем?

HPBPH 40/48 Игли Пренослива Машина за Плетење, Паметни Круг Weaver Плетење со Ред Контра, Ротирачки Двојно Плетење Loom Машина за

Мислење на купувачите:

DEN 424.80
Износ
Залиха

Врти Плетење Loomnot е само една убава подарок, на капчиња плетење машина подобрува способноста на родителите да комуницирате со деца и способноста на децата.Ние ќе бидеме многу среќни да ви помогнат!Ако ви се допаѓа овој производ, кликнете на "додајте количка" копчето, купување на нашите производи, ќе ви обезбеди со најдобрите шопинг искуство.Лесно да се install1.Бидејќи првиот круга се темел на успехот.Ова е исто така една од причините зошто многу клиенти се откажат бода.5*22cmmaterial : plastic Product конфигурација : капчиња кука, страна 2 игли, нишка стојат, волна нишка (4 снопови од волна, 2 големи и 2 мали), прирачник, шрафцигер, додаток за полнење (4 вшмукување чаши, 4 навртки, 1 не се лизга тема стојат)Како да се игра : ткаење шалови, капи, чорапи, облека, панталони, тикви, итн.Можете да ткаат нешто што сакате, како што се шалови, капи, парчиња ткаенина, чорапи, итн.Топло Tips1.Се создаде рамно или круг бод во секунди со рака чудак операција.5 мм предиво.Возрасните може да се заврши подарок со своите деца и искуство забава на ткаење. Стр опрема обичен ткаат : обична ткаат да се намали игла стапчиња. Производот е погоден за 1. Pleace на вшмукување чаши во рецка на машина столбови.

Декларирани својства

40.5*37.5*22cm :
material:
plastic
Product configuration:
crochet hook, 2 hand needles, thread stand, wool thread (4 bundles of wool, 2 large and 2 small), manual, screwdriver, accessory kit (4 suction cups, 4 screws, 1 non-slip thread stand)
How to play:
weaving scarves, hats, socks, clothes, pants, pumpkins, etc.
Easy to install :
1. Insert the pilar into the notch on the bottom of the machine,then tighten the screw. :
2. Pleace the suction cups into the notch of machine pillars. :
Warm Tips :
1. Our row counter is only suitable for tube knitting mode, you should put the button to the T position before using. :
2. The product is suitable for 1.5mm-4.5mm yarn. :
3. In the first three to four turns of weaving, be very careful not to drop any stitches. Because the first laps are the foundation of success. :
4. Do not rotate the handle too fast, or it will drop stitches easily. :
If you encounter any problems, please contact us. We will be very happy to help you! :
If you like this product, click the add shopping cart button, buying our products will provide you with the best shopping experience. :

Најдобри предлози