.

.

(400 компјутери) 1/4 X 2-3/4, Конкретни Завртки, Рамни Филипс Диск, Челик, Сина Ruspert Керамички Слој, Вклучува Вежба Малку

(400 компјутери) 1/4 X 2-3/4, Конкретни Завртки, Рамни Филипс Диск, Челик, Сина Ruspert Керамички Слој, Вклучува Вежба Малку

Мислење на купувачите:

DEN 4880.64
Износ
Залиха

За употреба во цемент блокови, цигли или бетон.Идеални за осветлување-за-медиум должност апликации.Двоен-води наизменични зголеми и намали провира со рецки се сече на поставените теми.Одлична отпорност на превенција со тројна слоевит Ruspert слој.Пред-ударна дупка на минимум на 1/2" подлабоко од завртка должина.Секој пакет содржи висок квалитет карбид вежба малку.Дијаметар (Номинална) : 1/4"Должина (Номинална) : 2-3/4"Одморите Големина : #3 Head Дијаметар : 1/2"Главата Висина, Целокупната : 3/16"Категорија : Конкретни Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Вклучува Вежба Bit Head Стил : Countersunk Flat Head Head Стил Детали : 82 Степен Countersink Drive Стил : Cruciform Одморите Drive Drive Детали : Филипс Тип HThreading : Двоен-Води Thread Thread на Ветер : Десен Thread Point : Дијамант во Облик на Ноктите Point Material : Steel Material Одделение : AISI-SAE C1022 Steel Material Процеси : Случај Hardened Coating : Керамички Coated Coating Бренд : Ruspert®Слој Боја : Blue Coating Стандард : 500 Час Сол Спреј Test Hardness Оценка : Rockwell C50 мин. / Core=C32-C39 TAPCON® е регистрирана трговска марка на ITW Buildex (ITW).Освен ако не е определено поинаку, ITW не лиценцирани употреба на овие марки да Aspen сврзувачки елементи Inc.Ruspert® е регистрирана трговска марка на Нихон Ruspert Co., Ltd.NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Декларирани својства

Најдобри предлози