.

.

EINNEK Кегел Топка за Жените, Лекарот Препорачува Постпартална Кегел Вежби Производи Зајакнување на карличните Затегнување, 3 Поставени Силиконски Водоотпорен за По?

EINNEK Кегел Топка за Жените, Лекарот Препорачува Постпартална Кегел Вежби Производи Зајакнување на карличните Затегнување, 3 Поставени

Мислење на купувачите:

DEN 527.76
Износ
Залиха

【Доктор Препорака】 Кегел топки се многу корисни за зајакнување и подобрување на карличните мускули.Тоа е особено очигледно за постпартална жените.Тоа брзо ќе се стегне вашата вагиналните мускули и подобрување на силата на контрола на бешиката. 【Интеграција Силикони Дизајн】Нашите кегел топката производот е изработен од едно парче силикони, без сечење, тоа е 100% безбедно и лесно да се чисти и да се спаси, не треба да се грижите за прашина почитување на порт за полнење и на други места. 【Лесно да се Носат во дијаметар и Тоа е најдобар големина за Кегел движење!. 100% Водоотпорни, можете да го користите насекаде, во секое време што го сакате!.Висок квалитет на безбедно силикони може да биде силна повлече сила!.Овој стил на кегел топки треба вашата рачна работа, можете апсолутно контрола на фреквенции како ви се допаѓа!.Имате ли искуство дека Кегел топката не може да се земе од вашето тело?.Со нашите производи, апсолутно не!.Избегнат срам што сфера не може да се извади по тоа оди длабоко во телото за време на вежба!.Се уште се загрижени за постпартална вагинален релаксација и уринарниот leakage Choose Einnek!По раѓањето на детето, вагината ќе се релаксираат и течење на урината, што е многу срамно многу пати.Користење на Кегел фитнес топката може да се врати карличните мускули во кратко време и да се реши проблемот на уринарниот истекување.Нека уживаат во подобар живот!Вежба со Кегел топка за 15-30 минути секој ден, што е еквивалентно да се прави 100 Кегел вежби!.

Декларирани својства

Најдобри предлози