.

.

ProTeam 107314 Интервенира Микро Филтер Кесички со Отворен Јака и 6-Четвртиот Капацитет, 10-Пакет на Замена Вакуум Филтри

ProTeam 107314 Интервенира Микро Филтер Кесички со Отворен Јака и 6-Четвртиот Капацитет, 10-Пакет на Замена Вакуум Филтри

Мислење на купувачите:

DEN 406.80
Износ
Залиха

107314 Pro Team микро филтер за правосмукалки одговара на Супер Тренер Про 6, Go Free Flex Про и Pro Vac FS 6 правосмукалки.Pro Team вакуум филтри се дизајнирани за да се заштитат затворен квалитетот на воздухот и за да ги оптимизирате перформансите на вашиот правосмукалка.Микро филтер кесички имаат целосно-ламинат внатрешна linings кои се простираат на филтерот за живот и се елиминира ризикот од сечење; двојно-pleated дизајн обезбедува 21 отсто повеќе филтрација област од не-pleated филтри.Ниво 1 филтер во Pro Team ексклузивни Четири Ниво на Филтрација систем, овие замена вакуум филтри имаат двоен слој изградба да го фати честички и подобрување на квалитетот на воздухот во затворен.Во пресрет микробиолошка третман помага содржи мириси и да се спречи растот на бактерии и мувла.На високо-ефикасна Pro Team 107314 Интервенира Микро Филтер Кесички се замена вакуум филтри конструиран за да не само заштита на квалитетот на воздухот на вашата внатрешна капацитети, но исто така и за да ги оптимизирате перформансите на вашиот Pro Team вакуум.Повеќе од само вашиот просек вакуум филтер, овие Pro Team микро филтер кесички имаат ламинат внатрешна облога која не само што ја зголемува вкупната издржливост и филтер животот, но и да ги елиминира сечење.Покрај тоа, секоја замена на филтер е двојно pleated за зајакнување на филтрација способности во споредба со не-pleated филтри, обезбедување на 21-проценти повеќе филтрација област.Составен дел на ексклузивни Pro Team Четири Ниво на Филтрација систем, Pro Team вакуум филтри функција двоен слој изградба што им овозможува да се фати повеќе штетни честички во воздухот, како и микробиолошка третман кој помага во содржат и спречување на мириси и ширењето на бактерии и мувла.Овие ниво 1 микро филтер кесички се конструирани да се вклопи во Супер Тренер Про 6, Go Free Flex Про и Pro Vac FS 6 правосмукалки.Тие доаѓаат во лесен пакет од 10 и имаат 6-четвртиот капацитет.Филтри се отворени collared, што ги прави лесно да се празни и повторна употреба на неколку пати.Pro Team е горд партнер со Американскиот Белодробна Асоцијација во образовна кампања во однос на квалитетот на воздухот во затворен прашања.Pro Team е иновациите ефикасно и ефективно чистење решенија за над 30 години, со фокус на продуктивноста, трошоци на сопственост, ергономија, чистење за здравство, и одржливост.

Декларирани својства

Најдобри предлози